Głos z laptopa zbyt cichy

(Pkranz) #1

Witam, posiadam laptopa Acer Extensa 5420, system operacyjny Windows 7. Mam problem ze zbyt cichym głosem emitowanym z laptopa. Sterowniki wszystkie poprawnie zainstalowane. Dotychczas mi to nie przeszkadzało, ale od jakiegoś czasu słucham z tego komputera muzyki, oglądam filmy i... szlag mnie trafia! Jest naprawdę bardzo cicho, mimo iż wszędzie suwak ustawiony jest na maksimum, kombinacja klawiszy FN+strzałka w górę również ustawiła głośność na max. Nie wiem co mam robić, pomóżcie!

(Laik555) #2

Czyli nic się nie zmieniło :?: :shock:

Może te głośniki tak mają :?:

Podłącz jakieś kolumienki do wyjścia słuchawek i daj znać na forum, jak grają

(Pkranz) #3

Stery ściągałem ze strony producenta acer.pl pod wersję 5420G, gdyż pod mojego laptopa (5420 ale bez G) nie ma sterowników na Winde 7.

(imeehow) #4

Jeśli chodzi o filmy i muzykę, to spróbuj odtwarzacz VLC, on potrafi mocno podciągnąć głośność. Porównaj czy będzie jakaś różnica. Jeśli do filmów używasz BestPlayer, to zaznacz Dźwięk > Normalizacja głośności. Powinno pomoc przy niektórych filmach, oczywiście jeśli to nie jest problem sprzętowo-sterownikowy.

(Pkranz) #5

Przyznam, przy filmach bestplayer spisał się b. dobrze, jest różnica. Tylko co zrobić w przypadku odtwarzania muzyki z foobara, YouTube, czy zwykłych plików z internetu? Jakość głosu nie jest porażająca, ledwo w pokoju słychać jak chcę sobie posłuchać muzyki:)

(imeehow) #6

Znalazłem coś takiego http://blog.tjitjing.com/index.php/2009 ... aptop.html

Nie wiem jak u ciebie z angielskim, ani jaką masz wersję językową Win.

Jakby co to tłumacz google trochę może pomóc http://translate.google.com/translate?h ... aptop.html

ps. sprawdź sterowniki na stronie producenta http://www.realtek.com.tw/downloads/ (chyba że masz jakąś inną kartę)

(Szczepaniakpila) #7

To ściągnij lepiej sterowniki od VISTY napewno będą pasować i to o wiele lepsze niż kombinować ze sterami z innego lapka...

(Pkranz) #8

Z tego co mi wiadomo, to nie wina sterowników, bo jak miałem oryginalne na viście a potem na xp to było tak samo. Mało tego, koleżanka ma ten sam model i też ma wszystko cicho. Zastanawiam się tylko (i raczej o taką pomoc mi chodziło) czy nie ma jakiegoś programu który mimo wszystko wyciągnie więcej z mojego laptopa? Pamiętam, że kiedyś już gdzieś był taki wątek i ktoś mi pomógł, coś pozmieniałem i było ok, ale zupełnie nie pamiętam jak to było:/...

(Szczepaniakpila) #9

Ok. A w programach nie masz nic pomieszane?? Jak odpalisz Linuxa Live CD to tez jest tak cicho?? Spróbuj podłączyć głóśniki i zobacz czy tez na nich ciszej słychać

(imeehow) #10

A wykonałeś porady z mojego poprzedniego posta? U mnie wyraźnie zwiększyła się głośność, chociaż wcześniej też wcale cicho nie było.

(Pkranz) #11

Zastosowałem się, naturalnie, chodź w Windows 7 menu wygląda trochę inaczej i nie wszystkie wymienione opcje miałem. W każdym razie nadal jakość jest niska, tak jak wcześniej... Już nie wiem co mam robić. Najgorsza jest świadomość, że może być lepiej, bo pamiętam, że tak było!

-- Dodane 23.04.2010 (Pt) 13:45 --

po zainstalowaniu nowych sterowników pojawiła się karta "rozszerzenia" o której mowa w jednym z postów imeehow, zaznaczyłem opcję WYRÓWNANIE GŁOŚNOŚCI i jest poprawa! Fakt, rewelacji nadal nie ma, ale "jak się nie ma co się lubi...". Dzięki za pomoc! Jakby ktoś miał jeszcze pomocne pomysły - czekam:)