Głosna praca, blue scren i wyłączający się zasilacz

Od momentu gdy oddałam kompa do salonu komputerowego musiałam chyba cos z nim zrobic bo wyskakuje blue scren gdy moj komputer zaczyna głosniej chodzic mam wrazenie ze sie przegrzewa i wyłanacza sie moj zasilacz to TAKE ME 350 a jego moc to chyba AC-230V 4A 50hz

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej ASRock M266(A) / P4AL-800 / P4i45D / P4VT8

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 49 °C (120 °F)

Aux 19 °C (66 °F)

Seagate ST380011A 35 °C (95 °F)

Wentylatory

Procesor 3516 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.42 V

Aux 1.63 V

+3.3 V 3.22 V

+5 V 4.84 V

+12 V 12.40 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.04 V

Debug Info F C0 FF FF

Debug Info T 49 35 19

Debug Info V 59 66 C9 B4 CC C7 C3 (01)

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora Intel Celeron D 330

Nazwa kodowa Prescott-256

Seria D0

Engineering Sample Nie

CPUID: nazwa procesora Intel® Celeron® CPU 2.66GHz

CPUID: nr wydania 00000F34h

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 2679.92 MHz (oryginalny: 2667 MHz)

Mnożnik procesora 20.0x

Procesor FSB 134.00 MHz (oryginalny: 133 MHz)

Magistrala pamięci 134.00 MHz

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna L1 śledzenia 12K Instructions

Pamięć podręczna L1 danych 16 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 62-P130-001368-00101111-040201-INTEL$P4I45130_P4I45D+ BIOS P1.30

Nazwa płyty głównej ASRock P4i45D+ (4 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale i845D

Taktowanie pamięci 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

Moduły pamięci SPD

DIMM1: Samsung M3 68L3223DTL-CB0 256 MB PC2100 DDR SDRAM (2.5-3-3-6 @ 133 MHz) (2.0-2-2-5 @ 100 MHz)

DIMM2: GR400D64L3/256 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-4-4-8 @ 200 MHz) (2.5-4-4-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)

Właściwości BIOS’u

Data BIOS’u systemowego 05/27/04

Data BIOS’u wideo 07/18/03

DMI: numer wersji BIOS’u P1.30

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X

Nazwa kodowa procesora graficznego NV18 (AGP 4x 10DE / 0181, Rev A4)

Częstotliwość taktowania układu graficznego 274 MHz

Częstotliwość taktowania pamięci 165 MHz

pomoze ktos

Napewno nie. to jest natężenie prądu w gnieździe.

Napisz co zawiera tez bluescreen (najlepiej zdjęcie zrób jak możesz).

daj loga z debugging tools for windows

Zasilacze TAKE ME do najlepszych nie należą…ale zrób jeszcze zdięcie blue screena a jak nie to spisz kod błędu i wrzuć tutaj.

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

blue screen nie ma podobnego nic z zasilaczem temperaturami i wentylatorami i pamieciami ram.

najprawdopobniej to jest spowodowane uszkodzeniem pliku *.sys

a nawet masz zły spmdcon.sys. i tak sie da go odzyskać.

Nie masz racji, ja miałem bluescreeny jak miałem uszkodzony ram, po zmianie ramu już nie pojawiały się bluescreeny, z winy zasilacza też mogę się pojawiać, z wysokiej temperatury też, jak jest coś z systemem to samo.

Zgadza się. Ale jak na powyższy zestaw to jakiś nowszy Take me nie powinien wywalać bsów. Zależy też jaka jest jego moc, najlepiej jakby autor otworzył obudowe i przeczytał co tam pisze lub zrobił fotkę.

Ale takie obroty wentylatora i temperatura wskazują właśnie na zasiłkę.

Pożycz od kogoś jakiś dobry zasilacz i podłącz. Jeśli problem się bedzie powtarzał wyjmij najpierw jedną kość pamięci, jeśli dalej będą błędy, wyjmij drugą i włóż starą. Jeśli nadal to z uszkodzonych podzespołów masz już wykluczony zasilacz i pamięci. Metoda eliminacji się przydaje w takich sytuacjach.

Co do Bluescreena. Kiedy on się pojawia dokładnie? Masz jakieś szanse na normalną pracę przynajmniej przez 5 minut czy system się wogóle nie uruchamia?

Pamięć można sprawdzić programem memtest86.

papalincia1 , podaj kod błędu i przyczynę bluescreena (jaki plik go spowodował). Kod błędu ma postać 0x00…(0x…, …, …,…).

Co to znaczy, że głośno chodzi? Słyszysz może dźwięk jakby coś się zacierało? Jeżeli możesz otworzyć obudowę, to spróbuj namierzyć źródło hałasu.

Co do RAM-u to panowie: mylicie się pernamentnie, bowiem Blue screen ma dużo wspólnego z RAMem. Poczytajcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death wyraźnie jest tam napisane że gdy wystąpi nie ma żadnych szans na odzyskanie danych z pamięci RAM. A co do twojego problemu: Radziłbym sprawdzić zasilacz pod kątem uszkodzenia wewnętrznego, oraz…odkurzenie zasilacza. Sprawdź też menedżerem urządzeń czy wykrywa go poprawnie.

Alden , bluescreen może być spowodowany wszystkim. Dopóki papalincia1 , nie poda kodu błędu to nic nie wiadomo. Te napięcia i temperatury do najgorszych nie należą. Napięcia trzymają się przecież w normie.

Co do RAMu, bluescreen może być spowodowany błędami w ramie, ale nie musi. Wystarczy przetestować pamięć memtestem86, o czym napisałem. Bluescreen może być także wywołany wirusem, konfliktem przerwań, problemem ze sterownikiem, problemem sprzętowym wewnątrz płyty głównej/chipsetu np magistrali. Bardzo dużo, a w zasadzie najwięcej mówi kod błędu na bluescreenie, a następnie program/sterownik/etc, jaki go wywołał.

A to, że nie odzyskasz niczego z RAMu to wiadomo i tak pozostaje już tylko reset, więc nie jest to dobry argument.

Przyznaję ci rację cosik_ktosik - bez kodu BSOD nic się nie wywnioskuje, będzie on jedną wielką niewiadomą i nie będzie do końca wiadomo co go spowodowało więc też nie będzie szło zdiagnozować przyczyny tego. Poza tym - papalicnia1: zobacz pracę w trybie awaryjnym oraz ewentualnie odpal “ostatnio znaną dobrą konfigurację”, aczkolwiek wątpie aby się ten BSOD też tam nie pojawiał.

Kolego napięcia mierzymy miernikiem a nie programem, programy potrafią bardzo mocno przekłamywać.

Zgadza się, ale odnosiłem się do ramu i zidentyfikowania problemu podanego na bluescreenie, którego notabene nie podano. Ja oceniam fakty, które podano, a oprócz danych z everesta to nic więcej nie wiemy. Z resztą wątpię w to, że koleżanka posiada miernik i zmierzy nim pozostałe napięcia (np 3.3V), ale jeżeli takowy posiada, z chęcią ten wynik zobaczę.

Te dane mogą być przekłamane, gdyż przykładowo temperatura aux wynosi 19C. Pomijając fakt, czego ona dotyczy, to trochę mało.