Głośna praca dysku twardego Seagate

Mam dysk Seagate ST3250620AS

Od dwóch dni wyraźnie głośniej pracuje od samego uruchomienia okna logowania systemu i to przy niedużym obciążeniu np. otwieranie okien programów.

Przedwczoraj wyłączyłem internet i zeskanowałem KAV 2009 wszystkie dyski nic nie znalazł

S.M.A.R.T wykonany programami HD Tune Crystal Disc Info i SpeedTest nie pokazuje wielu ostrzeżeń (tylko HD Tune 2.55 podświetla w zakładce Health na żółto wiersz Retry Spin Count

current 100

Worst 100

Threshold 97

Data 0

Status Ok.

HD Tune Error Scan szybki i normalny przeprowadzony wczoraj nie pokazuje żadnych bad sektorów

Seagate Tool for Windows o dziwo wyświetla że nie 3 pierwsze testy są nie dostępne

Short Generic zakończył się pozytywnie

Long Generic w chwili pisania postu jeszcze trwa

HDD Health v3.3 beta określił sprawność dysku Seagate na 85% dysk ma ponad 3 lata, a dla porównania ponad 8 letniego Samsunga na 100%

temperatura Seagate wg wszystkich narzędzi 43-44 st. C bez obciążenia

Dziś wyłączyłem na wszystkich partycjach funkcję “zezwalaj na indeksowanie…”

Zostawiłem Windows Search ale po wyłączeniu na pasku funkcji indeksowania nie jest ciszej

nawet na jakiś czas przy wyłączonym necie wyłączyłem KAV bo na jednym z forów pisało że cały czas skanuje ale dysk się nie wyciszył cały czas pomruki jakie wcześniej były podczas jakiegoś skanowania, jak KAV aktualizacje pobierał, lub kopiowałem duży folder.

Czy powinienem obawiać się że wkrótce padnie?

P.S. jakie funkcje i czynności skracają żywnotność dysków twardych w desktopach? czy może to być słuchanie muzy online lub indeksacja?

sprawdz jak jest przykręcony dysk do obudowy,ja tam jestem wyczulony na glośność komputera więc u mnie dysk leży na macie,obok komputera i wogle go nie słychać,ile masz ten dysk?,może poprostu jego dni są policzone?,u mnie to samo w pracy było,pochodzil głosno tydzień i padł:D,ja bym zrobił kopie ważnych plików:D

gdybys zadal sobie trud i poszukal na google, to znalazlbys cos takiego m.in.

co oznacza, przy duzych bledach (spin retry), ze talerze/lozyska padaja lub nawet glowice(a)

Przepraszam wszystkich że od razu nie odpisałem, ale miałem ważne sprawy

Przeskanowałem w trybie szybkim programem Malwarebytes. Nic nie znalazł. Poobserwowałem jeszcze dysk, system dziś raz musiałem resetować, niektóre operacje wykonuje czasem wolniej i nadal mówiąc potocznie “mieli”. Może posprawdzam jeszcze jakimś antymalware, ale skoro KAV nic nie znalazł.

Net mam wolny, jedne strony otwierają się szybciej inne wolniej, więc trudno mi określić, choć czytałem że wzmożona praca dysku może być wynikiem wirusa itp., ale dysk głośniej pracuje już od momentu wyświetlenia ekranu logowania.

Korzystam z Windows Search dość często jaki ma on związek z poleceniem "zezwalaj na indeksowanie…"czy już nie będzie indeksował nowych plików?

Sprawdziłem fragmentacja na C wynosi wg jednego programu 14% według drugiego 8%. Wykonuję ją co jakiś czas, bo wiem jakie skutki wywołuje niekorzystanie z niej.

Wyniki z HD Tune

http://zapodaj.net/c3140a4bd891.jpg.html

http://zapodaj.net/2ef20d29e123.jpg.html

Do gural777

Z tego co czytałem w necie przed napisaniem tego postu to chyba lepiej jak dysk jest przykręcony, ale się nie znam, więc nie potraktuj tego jak moje wymądrzanie się.

Mój dysk jest przykręcony przez serwis standardowo tzn. w pozycji poziomej etykietą do góry na stałe w drugiej przegrodzie 3 i 4 wolne, bez żadnych podkładek itp. od czasu zakupu ponad 3 lata nie był wyjmowany czyszczony tylko sprężonym powietrzem

Nad nim mam starego Samsunga w pierwszej przegrodzie

Do clockwork

szukałem na polskich stronach

pierwszy raz użyłem HD Tune dość dawno, chyba jak mi podczas lata 2007 lub 2008 na krótko odmówiły współpracy najpierw Samsung w następnym tygodniu Seagate i wartość 97 w wierszu oznaczonym na żółto się nie zmieniła od pierwszego użycia programu. Przeczytałem gdzieś że Seagate są głośne, ale za to długo pracują bez awarii, więc nie martwiłem się tym do teraz.

Jak macie jakieś pyt. to postaram się odpowiedzieć, gdybym się długo nie odzywał to sorry bo mam pilną pracę do wykonania, lub oznacza to że ten dysk padł, a na min jest XP i nie mam jak odpisać.

raporty mam tylko z ostatnich 3 dni

najczęściej powtarzające się błędy to

usługa “Server” nie może zostać uruchomiona i usługa “dostęp zdalny” nie może zostać uruchomiona.

Czy ktoś próbuje dostać mi się do komputera bo już dawno te usługi wyłączyłem samodzielnie i nie korzystam z dostępu zdalnego! !!

Nie wiem czy to istotne ale zauważyłem kilka dni temu że Comodo jest w języku angielskim a wgrywałem w polskim. Opcje są takie jak pierwotnie ustaliłem Myślałem że po którejś aktualizacji się przestawił.

Alarmów nie wyświetla żadnych o atakach z zewnątrz

jedynie gdy uruchomię sam aplikację to ostrzega o niektórych gdy chcą się połączyć z netem np. pobrać aktualizację.

Sprawdzałem Avirą z płyty bootowalnej i nie znalazła zagrożeń

Problem nie ustał.