Głośna praca Gainward GF GTX 970 z referencyjnym chłodzeniem

Witam,
Od około roku borykam się z problemem głośniej pracy mojego GPU jakim jest Gainward GF GTX 970 z referencyjnym chłodzeniem. W grach takich jak LoL, bądź CS nie ma problemu lecz jak chcę pograć w tytuł taki jak chociażby NFS: Payback to tu pojawia się problem.
Nawet przy ustawieniach medium głośno pracuje. Zauważyłem, że “wyć” zaczyna w momencie osiągnięcia 90 stopni Celcjusza, jest to raczej normalne, że przy takiej temp. pracuje tak głośno lecz nie wiem czemu dochodzi do sytuacji gdzie na mid ustawieniach w NFS’ie ma ona 90 stopni.
Mam podejrzenia, że to przez brak wentylatorów w obudowie, albo ze względu na fakt, że obudowa jest po prostu słaba, bądź też przez chłodzenie referencyjne które mam wrażenie, że jest o wiele słabsze od niereferencyjnych.
Chciałbym dodać, że 1,5 roku użytkowania z PC były komfortowe lecz problem pojawił się mam wrażenie po przejściu Wiedźmina 3 (wszystko na uber i fps’y od 60 do 70), następną grą w jaką po nim grałem był Rainbow Six Siege w którym od początku miałem problem z głośnością GPU.
Tak więc finalne pytanie co mam zrobić z tym problemem, kupić nową obudowę? zamontować wentylatory w obudowie? czy też kupić nowe GPU? Z góry dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedź.

PS1. Był to mój pierwszy post na forum więc przepraszam za jakiekolwiek błędy i liczę na wyrozumiałość.

PS2. Chciałem jeszcze dodać, że fps’y są przyzwoite (na mid ust. w NFS wyciąga ponad 90)

70 stopni to max. 90 to już spore przegrzewanie karty. Wyczyść komputer, wymień pasty chłodzące a jeśli obudowa jest kompletnie zamknięta i nie ma tam nic co nadawałoby obieg powietrza po prostu ją otwórz. Lepsze to niż chłodzenie karty tym samym powietrzem które jest z niej odprowadzane.