Głośna praca komputera(podstawy zrobione)

Cześć.

Problem jest taki iż od jakiegoś miesiąca komputer przy włączeniu zaczynał “terkotać”.Na początku to klasycznie nie przeszkadzało gdyż po 3 min komputer już się uciszał przy delikatnym stuknięcie w obudowę.Lecz potem zaczął włączać się coraz częściej.Aż do teraz gdy codziennie cały dzień chodzi głośno i jest nie doniesienia.

Kilka dni temu poczyniłem pierwsze kroki i elegancko wyczyściłem wnętrze kompa i lekko wiatraki.Dzisiaj wszystkie 3(od procka,zasilacz,dodatkowy)dokładnie z całkowitym wyjęciem.Jedynie czego nie zrobiłem to na nowo pasty nie nałożyłem.

Problem jest w nagrzewaniu się procka i karty graficznej(tak przynajmniej wskazuje speedfan)Dodam iż cały sprzęt jest około 4 letni i jakoś co pół roku tak lekko czyszczony.Zawsze dawało efekt lecz dzisiaj już nie.

Proszę radę co mogę jeszcze zrobić i czy zostaje tylko wymiana sprzętu(jeśli tak to dokładnie co).

Podaj jaki masz model zasilacza.

IBOX:SL-8400BTX MAX 400W.

“Zasilacz” jest z czarnej listy i prawdopodobnie to on jest winowajcą. Przydałoby się go wymienić.

Wentylator do wymiany, ale na czym to już musisz sprawdzić sam.

Okej dzięki, jutro wybiorę do serwisu wybrać jakiś fajny zasilacz.Polecili byście mi jakieś sprawdzone firmy zasilaczów?

Np. Corsair, OCZ, Thermaltake, SilentiumPC, Aerocool.