Głośna Praca Komputera

NIe wiem czy dobry temat wybrałem. Jak zły to proszę o przeniesienie.

Na początku Przy załączaniu kopmuter hałasował jakby Wiatraczek od procesora ocierał o coś. I to było tylko przy włączaniu komputera. Teraz przez cały czas tak hałasuje gdy tylko włączę jakąś Grę, bądź stronę internetową.

Gdy zatrzymuje wiatraczek ręcznie nic to nie daje więc raczej nie trze o nic. Czy jest to wina Oprogramowania czy jakiegoś sprzętu?

Raczej sprzętu.Zlokalizuj dokładniej te dźwięki.

To wina sprzętu. Rozkręć kompa i zobacz skąd dochodzą te dźwięki.

Możesz rozkręcić kompa, przeczyścić all wiatraczki, w ogóle wypnij all części ram, karty itp. odkurz all wiatraczki też złóż i zobacz jak działa.

A stary ten komputer? Możliwe że głowice się już wyjechały i wydają bardzo dziwny dźwięk :stuck_out_tongue:

Mi nawet teraz cooler z procka strasznie ,kopci’’ kurzem na ramy co mogę udokumentować ze mam 1centymetrową warstwę na pamięci. Akurat tak jest bo żeberka radiatora są tak ułożone, jak cooler wieje to rozwiewa na boki i mam wszystko w kurzu. Przy starym kompie miałem geforce2 i wiatraczek na niej się poluzował i tak brzęczał przy włączaniu. Potem jak się ,rozgrzał’’ to trochę się wyciszył.

Noo… U mnie szumi właśnie jakby w Procku :wink: Ale Płytka główna, procek, ramy i Karta graficzna (Zintegrowana) Mają gdzieś koło 8 miechów to nie aż takie stare :stuck_out_tongue_winking_eye: A Reszta ma jakieś 4 lata :stuck_out_tongue: Przy włączaniu już szumi ale jak się włącza Ten Czarny Ekran z Flagą Windy i Paskiem ładowania to przestaje , a jak przechodzi w następne okno to znowu zaczyna.

A może to być szkodliwe?

Spróbuj zatrzymać wiatraka na procku(możliwe że łożyska wyją).

A do szkodliwości to już zależy.Na pewno lepiej gdy wszystko chodzi jak należy, nie?

No Pewnie :wink: Zatrzymałem wiatrak i nadal szumi :confused:

Co może nadal na procu szumić?Może to wiatrak w zasialczu(albo obudowa/grafa)?

Sprawdź dokładnie.

Sprawdziłem I to dochodzi z zasilacza. Może za dużo kurzu nazbierał? :stuck_out_tongue:

Rozbierz zasiłke i ją oczyść. Napisz jeszcze jakiej jest firmy i moc.

Wykręć zasilacz (ale niech komputer najpierw trochę postoi).

Sprawdzanie zasilacza:

Znajdź spinacz biurowy. Odłącz wszystkie kable odchodzące od zasilacza do komputera oraz przewód zasilający. We wtyczce ATX 20/24 pinowej powinien być jeden zielony kabel. Połącz go z dowolnym czarnym (rozgiętym spinaczem). Podłącz jakiś wiatrak (ewentualnie napęd CD z płytą), coś co da mu małe obciążenie. Klik

Sprawdź jeszcze najpierw, czy wszystko Masz dobrze podpięte i czy kabel zasilający nie wysuwa się z zasilacza. Podłącz kabel zasilający do kontaktu. Zasilacz ruszy.

Jak wyje, to Masz winowajcę (wentylator). Prawdopodobnie się już zaciera. Wymień go.

Noo :] Cosik dzięki za pomoc :wink: Ogólnie dziękuje wszystkim :stuck_out_tongue: Wina Wentylatora ;D