Głośna praca komputera

witam mam mały problem otóż od pewnego czasu zauważyłem że mój komputer głośniej pracuje. Czyli słyszę wiatraki w komputerze a jak włączę grę która ma wysokie wymagania to komp pracuje głośniej. Czym to może być spowodowane? Proszę o pomoc i z góry dziękuje. :smiley: :smiley:

kurzem. wyczyść kompa w środku i wszystkie wiatraki też, szczególnie na procku radiator+ wentylator i na karcie graficznej

ja stawiałbym na wiatraczek od grafiki.

tak jak mówi hojinka przeczyść wszystko, a poza tym możesz zrobić taki mały teścik - włącz kompa i po kolei na dosłownie 1s. przytrzymaj delikatnie każdy wiatraczek (osobno) sprawdzisz wtedy który wiatraczek chodzi najgłośniej i można by go ewentualnie jakbyś chciał wymienić (pamiętaj żeby nie przytrzymywać wiatraczka za długo żeby ci się nic nie zjarało, dotknij tylko i już będziesz słyszał czy to on jest winowajcą)

Wyczyść komputer wewnątrz z kurzu,a następnie nasmaruj wiatraczek od karty graficznej i od procesora

Komputer czyściłem około tydzień temu i nie widzę żadnego kurzu wewnątrz na razie. Zrobiłem ten mały test żeby przytrzymać na 1 sec wiatrak na procesorze i chyba to nie wina wiatraków tylko hałas dochodzi mi z dysku twardego. Nie jestem pewien . Jak otwieram obudowę to hałas jest dość silny i i nie brzmi mi na wiatrak. Co mam zrobić?. :slight_smile:

jaki posiadasz dysk?,opisz dokładniej ten dźwięk (ciągły,przerywany,metaliczny,stuki,chrobotania,itp)

Jeśli chodzi o dźwięk to jest Ciągły i czasami chrobotanie . po prostu słychać prace dysku twardego. a jeśli chodzi jaki mam dysk to szczerze powiem nie wiem Gdzie można to sprawdzić?

a może zasilacz? tam pewnie nie sprawdzałeś

odłącz dysk i sprawdź czy nadal będzie hałasował, najlepiej podłącz inny.

Tak masz racje w zasilaczu nie sprawdzałem ale mam zatrzymać wiatraczek na chwile tak samo jak z z wiatrakiem od procka??

Tak samo.

Zrobiłem tak samo z zasilaczem i chyba to nie to. ale zauważyłem że mój wiatrak na procesorze Czasami się uruchamia a czasami nie. Czyli jak np włączę komputer to po jakiejś chwili się wyłącza i jak poruszę palcem wiatraczek to zaczyna pracować. i znowu po chwili przestaje. Mam procesor Intel core 2 duo E4300. Proszę o pomoc.