Głośna praca komputera

Witam mam otóż taki problem aktualnie komputer pracuje mi głośniej niż np miesiąc temu. otóż sprawdzałem czy to wiatrak od procka ale to chyba nie to . Sprawdzałem także zasilacz ale to także nie to. więc co może być przyczyną podaje parametry kompa.:

Intel core 2 duo E4300

Ge force 8400gs

płyta główna gigabyte

dysk twardy szczerze mówiąc nie wiem. :smiley: :smiley:

Zasilacz FELL.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

karta graficzna chyba że ma pasywne :?: a pozatym potraktuj kompa sprężonym powietrzem lub odkurzaczem :smiley:

Nie ma pasywnewgo jest mały wiatraczek. ale odkurzacza boję się używać bo może mi jakiś kabelek wciągnie czy coś z takich spraw. Czyli co mam zrobić z tą kartą graficzną?

najleopiej to ją odłącz od płyty i odkurz,im więcej kurzu tym większe temperatury a co za tym idzie?? większa moc na chłodzenie i większy szum w środku,a odkurzaczem się nie bój,wyłącz kompa,nic ci nie wciągniea jak wciągnie kabelek to go wyjmiesz i włożysz z powrotem,przecież Ci go nie zje:P :smiley:

daros81304 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie, w przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

mogę też odkurzaczem wciągnąć kurz z zasilacza czy raczej nie.?? a jeśli chodzi o karte graficzną to mam dobrą temperaturę 46 stopni więc dlaczego by wiatraczek miał głośniej pracować?

możesz ze wszystkiego odkurzaczem. a co do grafy to mogłem tylko przypuszczać,nie ma mnie tam więc nie wiem co Ci buczy w kompie 8)

Wyczyść porządnie kompa z kurzu oraz wentylatory. Jak będzie to samo to się wsłuchaj. Jak to nie pomorze to jak włączasz komputer to przed włączeniem zatrzymaj np. kredką, długopisem jakiś wentylator np od procka. Jak i to nie pomorze to być może jest to spowodowane przez dysk twardy.

Miałeś racje to chyba przez dysk twardy to co mam zrobić żeby komputer chodził ciszej?

najlepszym wyjściem było by kupno nowego :smiley:

To Taki region Polski:)

Ale jak dysk twardy hałasuje to znaczy że się psuje czy tylko głośno pracuje?

pewnie jak zaczął “chodzić” to niedługo może być po nim ale tez nie koniecznie,wszystko jest możliwe

A jakie są objawy gdy dysk twardy się popsuje?? :slight_smile: :slight_smile: Właśnie dowiedziałem się jaki mam dysk twardy oto on:WDC WD3200AAKS-00SBAD

Umierają pojedyncze pliki, giną wszystkie dane, system pada - i jeszcze inne przykre niespodzianki. Wybierz sobie :smiley: Długo już masz ten dysk?

chciałbym się jeszcze zapytać czy chłodzenie do karty graficznej Gigabyte Nvidia GeForce 8400GS jest ciche??? :lol: :lol: