Głośna praca laptopa, spadki fps

Witam, mam nadzieje że temat umieściłem w dobrym dziale, jeżeli nie to z góry przepraszam.

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem ASUS K53SV (i5 2410M, 8GB, GT540M - 1GB). Otóż przy ustawieniach High preformance grając w cs robi się strasznie głośny a obudowa przy wentylatorze nagrzewa się dość mocno ( sprzęt zbierał dobre recenzje za odprowadzanie ciepła i brak problemów z grzaniem się obudowy). Dodatkowo fps (na jakichkolwiek ustawieniach) który mam ustawiony do 50 spada do 0 i przez 10~ sec komputer “stoi” tzn. obraz się zatrzymuje, nie mogę przełączać okien, nic. Zjawisko to występuje nieregularnie(są dni gdy ani razu nie zauważam takiego problemu) i pojawia się już na początku pracy/gry ( nie ma różnicy czy gram godzinę czy 5 min). Trochę zaczyna mnie to irytować i martwić jednocześnie. Jestem niemal pewny, że potrzebne jest czyszczenie układu chłodzenia jednak na ten czas tj. najbliższe 2 miesiące nie jestem w stanie oddać laptopa na dłużej niż tydzień. Próbowałem przeczyścić samemu, sprężonym powietrzem jednak z powodu wyrobionej śruby nie jestem w stanie rozkręcić klapki u spody laptopa. Laptop jest na gwarancji jednak mam obawy zarówno co do długości serwisu jak i problemów jakie może wywołać ta śrubka. Czy spotkał się już ktoś z podobnym problemem? Może mylę się co do diagnozy? Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Prawdopodobnie kurz. Jeżeli nie możesz czyścić, może kup jakąś podstawkę chłodzącą (nawet tanie badziewie za 15 zł) jako rozwiązanie tymczasowe.

Tylko problem ze spadkiem fps widoczny jest nawet przy nienagrzanym laptopie.