Głośna praca PC

Witam

Od kilku dni mój PC pracuje głośniej niż zwykle, źródłem hałasu jest boxowy cooler na procku AMD Phenom II X4 840, Czy mogę zrobić coś aby trochę go uciszyć? Nieraz jest naprawdę bardzo głośny, wtedy pomaga restart.

Konfiguracja PC:

Płyta główna: Asus M4N68T-M V2

Ram: 6gb

Procesor: AMD Phenom II X4 840

Grafika: Asus eah5670 1gb (DDR chyba 3, sam już nie wiem CPU-Z Pokazuje ddr5 a GPU pokazuje 3…)

Zasilacz: Modecom feel 400w (taktak /cenzura/, ale jeszcze nie wybuchło, wymienię jak będę zmieniał grafike, a ta zmienia jeśli przestanie mi wystarczać)

Czy mogę jakoś ściszyć wentylator ? Czy mój procesor i płyta główna pozwolą mi na czerpanie przyjemności z grania( do kiedy?) ? (Grafikę wymienię za kilka miesięcy, o ile nie pociągnie już gier)

Chodzi głośno bo proc się przegrzewa bo ma kijowe chłodzenie (wszystko się łączy) Pomoże wymiana coolera. Co do grafy i procka, proc ujdzie, ale grafa to jest do du**, nic nowego Ci na niej nie pójdzie.

Pójść pójdzie mojemu koledze BF3 na 5570 na średnich w rozdzielczości 1280 chodzi

kargulec, jak masz takie głupoty gadać to lepiej nic nie pisz, Mi BF3 chodzi na średnich i ciut dużych na HD4870, a 5570 jak i 5670 to karty do filmów…

Nic z tym nie zrobisz oprócz wymiany coolera na inny (najtaniej Spartan jest, o wiele większa cisza w porównaniu z BOX, ale lepiej szukać czegoś z 120mm - mój błąd to był wtedy)

Dokładnie, minimum to wymiana coolera CPU na Saprtana a jeszcze lepiej na Fortisa.

Oh, serio? Skyrim i wiesiek 2 na ultra… (wisiek 2 ma wyłączone to co kazali CDP dla użytkowników radeonów). Na jaką grafikę mam zmienić?

Proszę o rozsądne ceny… Nie wyskocze z 7 stówami aby tyle dać za głupią część… Jaki cooler? Znajdźcie coś dobrego pod socket AM3

Jeśli chodzi o chłodzenie to polecam ten

http://www.ceneo.pl/6516220

i daj mu dobrą paste np.tą

http://www.komputronik.pl/product/49153 … NT_H1.html

P.S

podaj jeszcze może wymiary obudowy czy masz szeroką czy wąską,jeśli by weszło to ten by był lepszy

http://www.ceneo.pl/13007188

Nie gadam głupot i pisze serio sam się dziwie ale mu chodzi i nie pomyliłem modelu karty bo tak pisze na pudełku, na karcie w speccy i w msi afterburner. Sam grałem na tym kompie i BF3 chodzi płynnie bez ścin. Ma dokładnie taką kartę jak ta http://www.google.pl/imgres?q=Powercolo … ges17.newe