Głośna praca wiatraka


(Ewageo) #1

Mam następujący problem, zazwyczaj po włączeniu komputera jeden z wiatraków zaczyna głośno pracować, dzieje się to nieregularnie więc trudno nawet rozkręcać obudowę by stwierdzić który to. Domyślam się, że nie jest to zasilacz, gdyż niedawno był wymieniany ani kartka graficzna, pozostaje więc chłodzenie boxowe procesora, ktore i tak miałem zamiar wymienić gdyz nawet w przypadku normalnej pracy jest je słychać.

Prosze o rady jakie będzie najlepsze(ciche) do mojego procesora. Czy będzie je można łatwo zainstalować(na zasadzie wyjmij włóż), gdyz nie jestem specem od tych spraw.

Poniżej dane procesora:

th_03640_Clip_123_475lo.jpg


(Mlajtner) #2

na wszelki wypadek dla sprawdzenia możesz delikatnie nacisnąć środek wentylatora opuszkiem palca podczas jego pracy...

=oprócz zwyczajnych odczuć obawy -niczym to nie grozi...


(Ewageo) #3

ok, więc jakie chłodzenie dobrać w takim razie do mojego proca, bo juz takiego boxowego dziadostwa bym nie chciał, co polecacie?


(Ewageo) #4

procesor to Pentium 4 530 3.0 GH, płyta główna to gigabyteGA-8I925X-G:

-925X / Socket 775

-Obsługa procesorów LGA775 Intel® Pentium® 4 FSB800 z technologią HT


(Limaxx 666) #5

Proponuje wymienic stary Cooler na nowy Coller Master wiatrraczki produkowane na wysokim poziomie a radiator zostaw bo terz trzeba umiec zdjonc :slight_smile: poprostu kup ten cooler odkrec stary z radiatora 4 srubki przykrec nowy w te same miejsce i tyle 5 minut roboty i problem z glowy P-O-Z-D-R-O


(Adalbert) #6

Jeżeli problem leży tylko w głośnym wiatraku to taniej wyjdzie spróbować najpierw http://www.dzikie.net/index.php?art=fan_clean http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=138