Głośna praca zasilacza Amacrox Warrior 400W

Witam.

Kupiłem nowy zasilacz ok. tydzień temu mój wybór padł na Amacroxa Warriora bo podobno jest dobry.

Jednak to co mi w min przeszkadza to bardzo głośna praca wentylatora.Z odległości ok. 2-3 metrów jest wyraźnie słyszalny nie wiem dlaczego.

Czy jest to wystarczający powód aby zasilacz oddać na gwarancję?Czy jest to normalne w nowym zasilaczu że tak głośno pracuje?

Jeśli ktoś ma tego Amacroxa to proszę niech napisze jak u niego z poziomem hałasu.

Można jakoś wymienić wiatrak w tym amacroxie?Jeśli tak to na jaki i czy utracę gwarancję w wyniku jakiejkolwiek przeróbki.

Zasilacz zaczął głośno chodzić 2 dni temu.Myślałem, że to przejdzie wydaje mi się, że wiatrak cały czas chodzi na pełnych obrotach.

Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

To co mam zrobić??Wymienić zasilacz na jakiś droższy czy po prostu kupić wentylator i wymienić.

Zasilacz ma dopiero tydzień i jest na gwarancji.

Pozdrawiam

Podobno to nie znaczy na pewno

Miałem, huczał jak oszalały pozatym podawał nieprawidłowe napięcia po czym zmieniłem na ModeCom Feel III i jest wporządku

Tak

Miałem ten sam problem, serwis tego mi nie uwzględnił, ale skoro wiatrak na starcie rozpędza się na full obroty o już możesz zacząć się martwić że w zasilaczu dzieje sie coś niedobrego

To co mam zrobić??Wymienić zasilacz na jakiś droższy czy po prostu kupić wentylator i wymienić.

Zasilacz ma dopiero tydzień i jest na gwarancji.

Pozdrawiam

Ja mam ten zasilacz i jest bardzo cichy…Podaj reszte podzespołów może jest przeciążony???

p.s.: Amacrox Warrior 400W nie ma płynej regulacji obrotów…więc jak jest max obciążony to wentylatory przeskakuje na większe obroty i wtedy może jest głośny… (gdybam bo u mnie nigdy nie przełaczył się w ten tryb)

Reszta podzespołów to Intel Dual Core E2140 @3GHz Płyta główna Gigabyte GA-P35-DS3 RAM DDR2 800 3GB

Jak poznać po zasilaczy, że przełączył się na wyższe obroty?Jest do tego jakiś program?

Pozdrawiam

A grafika jaka? trzeba było brać amarcoxa 450w ;] ostatnio widziałem test amacroxa i one mają trochę mnie mocy niż piszę np ten 450w to jest jego moc szczytowa a normalnie ma 400w także pewnie ten 400w ma normalnie ok 350w a to troche za mało dlatego jest mocno obciążony bardziej się grzeje i przez to wiatrak też chodzi na wysokich obrotach a apropo porady Papux-a apropo wymiany np na Modecom Feel 3 heh ;] nie bierz takiego zasilacza jeżeli modecom to tylko mc ;] choć od modecoma lepiej wziąść np takiego chiefteca http://www.allegro.pl/item300958845_zas … t_wwa.html albo mocniejszego amacroxa bo to także są bardzo dobre zasilacze ;]

Grafika Geforce 7600GS a ten zasilacz co mam to on daje właśnie 400W ciągłej mocy.To jest model AX450-PNF

Zastanawiałem się nad wymianą chłodzenia w tym zasilaczu lub oddaniu na gwarancję.Kupno nowego to raczej ostatnia decyzja jaką bym podjął ze względu na brak wystarczających funduszy na nowy.Jeżeli nowy zasilacz to brałbym już bardzo CICHY tak żeby zauważyć różnicę pomiedzy nim a tym amacroxem.

Prosze o doradzenie co najlepiej zrobić.

Może wystarczyłoby wymienić chłodzenie?Słyszałem ze amacroxy nie mają plomb.

prawdopdobnie masz wadliwy model…czytałem test tego zasilacz (nie pamiętam już gdzie) na platformie AMD , GF 7900, 2 G RAm : Jak raedaktor pisał …zasilacz w pełnym stresie nigdy nie przełączył na wyższe obroty… Moja rada to korzystaj z gwarancji.

p.s. Pisałeś ze wzrost halasu pojawił się dwa dni temu…widze że masz podkręcony procek czy ten wzrost hałasu nie zbiegł się w czasie z podkręceniem procka.

Wrócę do domyślnego taktowania procesora może to da jakiś rezultat.

Dziękuję za pomoc

Każdy zasilacz ma plomby, jeśli nie zewnętrzne to wewnętrzne.

Tak apropo MC czy amacrox to te same zasilacze tylko pod inną marką zresztą jak Feel III który jest przebudowaną wersją Amacrox’a i do tego ma już wmontowane płynne przyśpieszanie i zwalnianie wentylatora.

Feel

025db93585badb90.jpg

Amacrox

d0c3fc33473d047e.jpg

feele są bardziej awaryjne, ale faktem jest, że w środku są prawie identico

To zazwyczaj wynika z niewiedzy użytkowników, często podłączają słabsze zasilacze pod mocny sprzęt, zresztą amacrox 400 też ma moc znamionową 350 więc nalepki to górna granica wytrzymałości i zawsze trzeb odciąć 50W z każdej nalepki zasilacza. (500>450, 350>200, 400.350)

Zasilacze dobre, ale np. ten Chieftec jest jeszcze głośniejszy od tego AW, a z tego co wiemy to autorowi tematu zależy na ciszy zasilacza. Corsair CMPSU-520 byłby prawie niesłyszalny

Amacrox AX-450PNF i Modecom MC-400ATX mają po 18A na 2 liniach +12V, 30A na linii +5V, 28A na linii +3.3V

Modecom Feel III 400W ma na jednej linii +12V 14A na drugiej 16A, na linii +5V 15A, na linii +3.3V 22A

Amacrox AX-400PNF i Modecom MC-350ATX mają 18A na 1 linii +12V na 2 linii 16A, 21A na linii +5V, 22A na linii +3.3V

Modecom Feel III 400W ma na jednej linii +12V 14A na drugiej 13A, na linii +5V 14A, na linii +3.3V 20A

Właśnie widać jak ten Feel III jest przebudowaną wersją Amacroxa :hahaha:

zrób mały test, cofnij zmiany (OC), odłącz napędy, jak zachowuje się zasilacz ??

Cały czas jest głośny z tym że on jednak chodzi na najmniejszych obrotach…

Dlatego kupiłem wiatrak artctic cooling ale nie wiem jak go podłączyć :frowning: gdyż cały czas pracuję z maksymalną prędkością 1500RPM a przy tej prędkości pracuje jak czołg :stuck_out_tongue:

Dobrze widzisz jest przebudowaną wersją. Nie wiem co w tym śmiesznego, mierzyłem transformatory w obydwóch tych zasilaczach i obstaje przy swoim. Wyniki były prawie że identyczne

Mam Feela III 400W w swoich zbiorach i straszne są skoki napięcia, po za normą są te napięcia, wentylator chodzi na max obrotach, strasznie wyje i jeszcze się grzeje, tego w Amacroxie nie mam.

tez mam amacroxa tyle że freeEarth, i też wentylator do najcichszych nie należy

Zdania podzielone mi wentylator w Fell III włącza sie dopiero po ok 30min pracy komputera i chodzi na najniższych, ale być może mój system nie jest wymagający.