Głośne piski z komputera. Jak to naprawić?

Mam problem z komputerem - spod obudowy dochodzą głośne, przenikliwe piski. W zasadzie jest to jeden długi, cienki pisk, który nie ustaje nawet na moment. Komputer działał wcześniej bez problemu, wczoraj był przenoszony tylko do drugiego pokoju, dzisiaj postanowiłem go nieco odkurzyć w środku i po podłączeniu do prądu słyszę ten pisk. Wykluczam na pewno wentylatory, sprawdziłem je dokładnie. Sprawdzałem też kartę grafiki i ramy. Zostaje więc płyta główna albo zasilacz. Ciężko jest mi te piski zlokalizować, ale wydaje mi się że to płyta główna. Czyżby to cewki tak piszczały? Jeśli ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić, to proszę o wskazówki.

ps. płyta to Gigabyte P35C-DS3R, a zasilacz Modecom Feel 500 W.

Ja obstaję za zasilaczem. Modecom Feel to niezbyt udana konstrukcja… poza tym miałem podobnie, winą był zasilacz.

Może to głośnik systemowy?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic565491.html - co oznaczają piski z głośnika systemowego.(rodzaje)

cewki piszczą trochę słabo . Ciągły pisk to głośnik systemowy tak myśle.

Ludzie to zalezy , moze byc to zasilacza , a moze glosnik.

Jesli zasilacz , jak masz mozliwosc przetestuj w innym kompie jesli to nic nie da , sprawdz RAM

Pozniewaz glosnik systemowy podlaczony do plyty glownej , przewaznie w prawo-dolnej czesci plyty wydaje dzwieki kiedy dostaje bledy od RAM.

Sprawdz czy przed okuzaniem nie uszkodziles jakiegos Trazystora czy ktoreys przypadkiem nie ma wypuklosci.

Tak na 70% uwazam ze to jest cos na plycie!!

Daj znac co zrobiles:)

Pozdrawiam

Głośnik systemowy to nie jest na pewno. Ciężko mi dokładnie opisać ten dźwięk, ale bardziej przypomina mi to piszczenie jakichś elementów na płycie. Dźwięk wydobywa się z okolic procesora, zasilacz jest cichy. Obejrzałem przed chwilą płytę, nie widzę żadnych uszkodzeń na niej. No ale na elektronice za bardzo się nie znam i ciężko mi cokolwiek stwierdzić. I jeszcze taka dziwna rzecz. Ten pisk na chwilę zanika, gdy w pojawia się ekran powitalny Windowsa (ten. z “Zapraszamy”). Potem jednak znowu piszczy. Pisk się też nasila gdy przeglądam przewijam kółkiem myszy strony www - spotkał się ktoś z czymś takim? Sprawdziłem Everestem temperatury i wartość napięcia na zasilaczu. Wszystko jest w normie. W ogóle komp jest w miarę nowy, bo kupiłem go niecały rok temu. Procesor jest lekko podkręcony, no ale do tej pory nie było z tym problemu, zwłaszcza że mocno się nie grzeje.

Sprawdzales czy jakis kable nie wdaly ci sie w chlodzenie procesora??

A Jak nie to podaj twoj model plyty!!

A pozatym wybacz ze bez polskich znakow , ale pisze na holanderskim os-ie!!:slight_smile:

Nie no, bez przesady :wink: To nie jest dźwięk z głośników. Zresztą zrobiłem tak - wymontowałem z kompa kartę grafiki, ramy i sieciówkę. Odłączyłem wszystkie napędy i powyjmowałem wszystkie kable poza zasilającym płytę. Włączam kompa… i dalej piszczy. Czyli płyta główna, albo może już zasilacz nie wyrabia. Nie mam teraz niestety możlwości, żeby sprawdzić inny zasilacz.

tak myślałem dlatego usunąłem posta by się nie ośmieszać :slight_smile:

Póki co piski ustały. Odłączyłem wszystko co się dało od płyty głównej, wyjąłem ją i odkurzyłem. Po złożeniu już nie piszczy. Dziwne.

pewnie piszczała bo była brudna i chciała żebyś ją wyczyścił :stuck_out_tongue: