Głośnik 2.1 + Realtek High Definiton problem

(Czarny07) #1

Witam

mam problem związany z brakiem odtwarzania dźwięków przez głośniki.a mianowicie moim problemem jest to iż posiadając w laptopie acer travel mate 2480, zintegrowaną kartę Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller, nie mogę uaktywnić głośników w systemie 2.1 - poprostu nie grają.

Po podłączeniu wtyczki pojawia się tylko okienko z info: gniazdo zostało podłączone (tak więc gniazdo jest raczej ok ) i na tym kończy się kariera moich głośników. są to creative a300.

próbowałem różnych ustawień w panelu sterowania z dźwiękiem i nic... :frowning:

może ktoś pomoże??

(adam749) #2

Na początek odinstaluj stery w dodaj/usuń programy i zainstaluj ponownie, potem zainstaluj Directxa.

(Czarny07) #3

i po zainstalowaniu dierectx, a poźniej karty działać?? czy bede musiał wykonywać dodatkowo jakies specjalne zabiegi??

(Spectatorx) #4

Sprawdź czy zasilanie głośników jest podłączone i czy same głośniki do komputera są podłączone.

(iwa nike) #5

a próbowałeś podłączyć np. słuchawki?

(adam749) #6

Pierw kartę, potem directx i powinno działać.

(Czarny07) #7

robiłem wszystko wg instrukcji i dalej nic... :frowning:

(Michal Kolatek) #8

Masz kartę HD i może nie masz SP3 do Windowsa lub nie zainstalowałeś poprawki UAA, która jest w SP3.

(Czarny07) #9

jak się jednak okazuje mam coś z gniazdek wejścia... podczas podłączenia do innego kompa z taką samą kartą głośniki grają aż miło. u mnie pojawia się komunikat, o tym gniazdo zostało podłączone, tak więc byłem przekonany że jest z nim wszystko ok, ale jednak chyba nie. Zwykłe głośniki stereo, które pożyczyłem od znajomej też nie działają. teraz pozostaje naprawic gniazdo, lub dokupić inna kartę...