Głośnik BIOS oraz samoczynne włączanie się

Witam, dzisiaj dostałem nowego kompa i mam z nim tylko dwa problemy. Głośnik BIOS nie wydaje z siebie żadnych dzwięków, gdzie mogę to włączyć w BIOS’ie? A drugi problem to automatyczne włączanie się komputera po włączeniu zasilacza na ON, jak mogę to wyłączyć?
Płyta: Fujitsu D2990 - A1

Szukaj coś w stylu “Power state failure” - Kwestia ustawień BIOS-u.
Ustaw na "always off"
Co do Beep-era nie wypowiadam się - ma wbudowany? Podłączałeś zewnętrzny?

Ma wbudowany a mam jeszcze jedno pytanie bo nie wiem, czy tak powinno być, mianowicie, gdy wyłacza się system a płyta i zasilacz nadal mają zasilanie mój telefon podłączony przez USB przestaje się ładować.

Znalazłem coś takiego

Głośniczek może być uszkodzony, ew. poszukaj w BIOS opcji “Speaker Volume”. Co do tej znalezionej opcji to jest własnie to. Przestaw na “Always off” lub “Power off”.

Przestawiłem, ale nadal tak samo, nie wiem, co się stacie, gdy przestawię na “Disabled”?

Pomoże ktoś?

Wejdź do BIOSu, następnie zakładka Exit (tu nie jestem pewny) i powinieneś znaleźć pozycję ustawień “defaultowych” BIOSu, czyli fabrycznych, standardowych. W nazwie tej pozycji z reguły występuje słowo “Defaults”, np. Load Optymized Defaults, ale nie musi być w zakładce Exit. Zaznacz tę pozycję strzałką (podświetl) > potem Enter > potwierdź zmiany i zrestartuj komputer.
Potem sprawdź problemy, o których piszesz, lecz - o ile system się uruchomi - nie zmieniaj żadnych ustawień BIOSu. Tak robi się zawsze, gdy uruchamia się pierwszy raz nowo otrzymany komputer.

Zrobiłem tak jak mówiłeś, nie pomogło, dodam, że kiedy komputer uruchamia się od razu po dostarczeniu zasilania komputer wyłącza się przy wyświatlaniu loga płyty głównej, dopiero, gdy używam przycisku power uruchamia się normalnie.

No, to moim zdaniem jest to usterka samej płyty głównej.