Głośnik nie działa

(Xqwzts1) #1

Słuchałem muzyki i w pewnym momencie prawy głośnik przestał działać (lewy jest ok). Mam całkiem nowe głośniki creativa, muzyki nie słuchałem zbyt głosno także raczej nie powinien się spalić, więc co to może być? :frowning:

(adam749) #2

Sprawdź kable, wtyczki w kompie i w głośnikach. Wejdź w regulacje głośności i sprawdź czy nie jest suwak przestawiony na lewą stronę (w głośności głównej, lub sama głośność i na górze jest suwak).

(Rafal Odb) #3

całkowicie nie działa, morze przewód nie łączy po sprawdzaj przewody :wink: :wink:

(Xqwzts1) #4

wszystkie kable sprawdzałem, odłączyłem wszystko i podłączyłem na nowo, opcje dźwięku też ok, a głośnik ciągle nie działa. myślę, że to albo karta dźwiękowa albo się spalił?

(adam749) #5

Jakie to są głośniki?? Czy ten, który nie działa to front, rear(przedni, tylny)??

(Xqwzts1) #6

yy to są creativy Gigaworks t20, 2.0, główny głośnik nie działa a drugi jest ok

(Rafal Odb) #7

mało prawdo podobne żeby głośnik cicho grając się spalił :o :o

(adam749) #8

Jak masz jakiś odtwarzacz przenośny(MP3, MP4, iPod itp..) to na nim sprawdź, czy działają wszystkie.

(Xqwzts1) #9

nie wiem czy się spalił, w każdym razie jeśli głośnik ma się spalić grając na pół regulatora to coś jest nie tak

(Garfield) #10

sprawdź jakimś zewnętrznym urządzeniem np. empetrujką :wink:

(adpawl) #11

Sprawdź podpinając do innego kompa albo radia, magnetofonu ect.

Jak masz na gwarancji, a po sprawdzeniu dalej nie działa to oddaj do sklepu/serwisu na gwarancje.

Głośnik nie musiał się wcale spalić ...czasem się zdarza że w środku jakiś przewód był niestarannie podpięty i się rozłączył ...albo gdzieś puścił lut.

(Jarek Maj) #12

Mój kolega ma zestaw Creativa 5.1 i przestala mu grać prawa strona okazało się że to nie głosniki a karta dźwiękowa padła dokładnie jakiś sound blaster

(Xqwzts1) #13

z mp3 też tylko jeden głośnik działa :frowning:

(Ciupa Michal) #14

czyli to nic z kompem tylko z głośnikami, jeśli masz gwarancje to idź i powiedz żeby ci dali nowe

nie ma sensu sie bawić, jeszcze stracisz gwarancje, idź do serwisu :slight_smile:

(adam749) #15

Też jestem tego zdania co gruchacz. Teraz bez sensu jest sie bawić w naprawe, jak możesz je na gware oddać.

(Xqwzts1) #16

Tak jak już kiedyś pisałem nie działa mi prawy głośnik w zestawie Creative gigaworks t20. Właśnie sprawdziłem dźwięk słuchawkami kolegi i podpinając słuchawki do wejścia w komputerze mam dźwięk z obu stron, natomiast podpinając słuchawki do wejścia słuchawek wbudowanym w głośniku słyszę tylko lewą stronę (tak jak głośniki). Co to oznacza?

(adpawl) #17

xqwzts, nie twórz kolejnych wątków, tylko kontynuuj w tym temacie.

(adam749) #18

Mi się wydaje, że coś z wzmacniaczem w głośnikach sie stało, lub kabelek jakiś się odlutował. Oddaj je na gware.

(Xqwzts1) #19

dawno bym to zrobił... jakbym paragon miał :oops: