Głośnik

Wie ktoś może jak wyłączyć TEN GŁUPI dzwięk gdy się włącza komputer, mam na myśli to piknięcie. Nie Chcę wyłączyć głośniczka systemowego tylko jakoś zrobić aby jak to pikniecie przy starcie komputera OFF’'ować, da się tak ??

No i przy okazjii napiszcie mi jak wogóle się odłącza ten glośnik systemowy, i gdzie on jest ?

To “piknięcie” (należy się cieszyć kiedy jest tylko jedno :wink: ) to potwierdzenie BIOSu, że wszystko jest OK. Raczej nie da się tego wyłączyć ale nawet jeśli byłaby taka możliwość, to raczej odradzam takie postępowanie bo w razie problemów, po ilości i długości tych dźwięków mozna zdiagnozowac problem.

Jeśli chodzi o odłączenie głośniczka systemowego to z pewnością znajduje się on wewnątrz obudowy komputera i znajdziesz go łatwo bo jak wygląda głośnik to chyba wiesz :wink: i mozna go fizycznie odłączyc przez odłączenie kabelka, który do niego dochodzi.

Zdaję się, wystarczy wyjąć tylko kabelek - Speaker.

Ale nie wiem czy o to chodziło, bo nie rozumiem pojęcia “głośniczek systemowy” :stuck_out_tongue:

należy otworzyć obudowe i wyjąć styki głośnika z płyty głównej!! i już wtedy głośnik nie ma prawa oddać oznak życia!! :smiley:

...to potoczne polskie tłumaczenie angielskiego słowa "speaker" w odniesieniu do głośnika umieszczonego wewnątrz komputera

:wink:

prawym na pasek ikona głosnika - panel - własciwości - głosnik systemowy odfajkuj - ale czy jest sens - sam oceń

trzeba otworzyć kompa i odłaczyć kabelek od urządzenia przypominającego… głośnik

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie mam takiej opcji… :oops:

Dziwne bo ja też takiej opcjii nie widzę :? mam windows xp