Głośniki 2.1 czy 5.1?

Witam mam mętlik w głowie posiadam duży pokój biurko takie ,że zmieści się monitor i jeszcze dośc rzeczy .Mam do wyboru wziąc creative T6100 lub jakiś 2.1 nie wiem dokładnie zastanawiam się pomiędzy T3100 ,a Z3 itp. od logitecha pomóżcie też przy wyborze głośników, co kupic 5.1 do 200zl czy 2.1 do 200zl co da lepszy dźwięk do muzyki ,filmu i gier ,czy w ogóle jest jakaś różnica między 2.1 a 5.1 ? Proszę o pomoc .Za wszelką pomoc Dzięki !

Do muzyki wystarczą ci w zupełności 2.1, natomiast jeśli chodzi o filmy (głównie DVD) to wskazane było by 5.1 - różnica między 2.1 a 5.1 do filmów jest olbrzymia, czy nie miło podczas oglądania filmu wystraszyć się np. wybuchu, przelatującego “za tobą” helikoptera czy np. uderzenia pioruna? :D. Co do gier to co niektóre są specjalnie robione pod głośniki 5.1 byś mógł dokładnie słyszeć co się dzieje np. wokół twojej postaci.

Wybór należy do ciebie :wink:

a ja polecam kupić sobie dobre bezprzewodowe słuchawki:P

2.1 - dwa głośniczki (satelity) + woofer

5.1 - pięć satelit + woofer

To jest chyba główna różnica

5.1 daje ci soround . Czy w grach czy do samej muzyki efekt będzie o niebo lepszy niż na 2.1

A polecacie jakieś konkretne głośniki ?

Rozglądaj się za CREATIVE - robią porządny sprzęt

Na przykład T6100 ?

:roll: popularny nie znaczy porządny…

Jeśli chodzi o głośniki 5.1 to po raz kolejny już polecę Logitechy, a konkretnie model: Logitech X-530, ewentualnie Logitech X-540.

Z głośników 2.1 polecam serię Z Logitecha, model Logitech Z-3e 2.1 powinien spełnić nawet bardzo wysokie oczekiwania.

Wiem, że napisałeś iż cena głośników to 200 zł ale moim zdaniem lepiej dorzucić te 50-100 zł i kupić coś lepszego. Szczególnie polecam modele X-530 (5.1) lub Z-3e 2.1, do nich dopłata wyniesie około 50 zł więc myślę, że warto tyle dorzucić.

Pozdrawiam.

Byłem u kolegi posiada on Creative T3100 i uważam ,że takie głośniki w zupełności mi starczą ,pojadę tylko do sklepu i porównam jeszcze 5.1 z 2.1 .Wszystkim dziękuje za komentarze bardzo mi pomogły !

http://www.allegro.pl/item282725215_gen … _fvat.html

Czy nadal jesteś pewny co do tych plastikowych brzęczydełek Creative? Ja bym dołożył do drewna 150 W RMS, bo to naprawdę niewielka suma.