Głośniki 2.1 - Logitech Z-2300

Niedawno kupiłem sobie głośniki Logitech 2.1 Z-2300, przy których oglądając filmy czy słuchając muzyki mam wrażenie że jednak niema tego efektu takiego podobnego jak w kinie. Nie rusza moimi wnętrznościami podczas oglądania filmów czy słuchaniu muzyki z basami tak jak pisaliście to w niektórych swoich postach na forum. Mam wrażenie, że jednak bas ten jest słaby i niewiem dlaczego tak jest. Nawet jak słuchałem jednej piosenki w formacie mp3 nagranej z rzeczywiście dużym basem to moje głośniki nieznosiły tego basu i słychać było takie jakby harczenie czy coś takiego. Mam odczucie, że chyba w sklepie miały bas mocniejszy.

Ja niewiem, czy to tak ma być ? czy te głośniki co kupiłem maja jakąs wade ? Niby technologia THX, sobofer ma moc 400 wat, a głośniki 200 wat to moim zdaniem nawet jak włącze na full to powinno być jak w kinie podczas oglądania filmów. Jednak tak nie jest i niewiem dlaczego i czym to jest spowodowane :frowning:

Ktoś napisał mi niedawno na tym forum, że po użyciu dobrej karty muzycznej na USB będzie lepiej. Ale czy to prawda :?: Natomiast Karte muzyczną na USB chcąc jej używać to podpina się ją w to miejsce tak jak np. pendrive ? i cały czas tam musi być podpięta ? I jaka taka karta muzyczna może być najlepsza i ile by kosztowała ?

Ciekawi mnie też taka informacja o tym, iż jest taka możliwość, że można przyciszyć całkiem sam subofer lub zgłośnić go na maksa. :-k

Pytanie jednak, w jaki sposób :?:

Do jakiej karty dzwiękowej podłączasz głośniki jak pod wmontowaną to nic dziwnego że żle grają ;] na wbudowanych dzwięk jest mało naturalny niestety… szczególnie bas jakby mniej się odróżnia od reszty… wszystko jest takie wmiarę płaskie ;] przynajmniej u mnie tak było ;]

do takich głośników minimum to jakiś sound blaster audigy… ewentualnie piszesz o karcie na usb… na pewno nie patrz na takie wtykane bezpośrednio do usb bo tródno takie nazwać kartami dzwiękowymi ;] ogólnie polecam np taką: http://www.allegro.pl/item1035536520_ka … 1_usb.html

apropo mocy to satelitki mają po 80w a subwoofer 120w ;] a technologia thx to tylko znaczek który nic praktycznie nie oznacza przy glośnikach komputerowych ;]

a w sprawie odczuć kinowych to w kinie głośniki są minimum w 5.1 i na głośnikach 2.1 takiego efektu nie poczujesz ;]

Głośniki podłączam do karty dźwiękowej wbudowanej do laptopa mojego, do wejscia na słuchawki.

A jaki sound blaster byś mi polecił taki dobry dla moich głośników Logitech Z-2300 :?:

Ale czy ta karta, którą polecasz to jest właśnie sound blaster ? A skoro są creative to może lepsza będzie Logitech :?: - jeśli taka jest :-k

neo10 w instrukcji wszędzie pisze i na pudełku też, że głośniki mają 200Wat, matomiast sobofer ma 400Wat.

Mógłbyś mi jakoś pomóc w tej sprawie :?:

Ta karta co podałem linka

to Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 ;] logitech raczej kart dźwiękowych nie robi ;] w tym od zawsze króluje Creative swoimi sound blasterami ;] ostatnio co prawda są też inne marki jak np asus xonar ale na usb go jeszcze chyba nie zrobili ;]


Apropo mocy zobacz tutaj w specyfikację:

http://www.logitech.com/pl-pl/speakers_ … tion=specs

Całkowita moc RMS: 200 W RMS

Głośniki satelitarne: 80 W RMS (40 W x 2)

Subwoofer: 120 W RMS

Całkowita moc szczytowa: 400 W

apropo mocy szczytowej… na to się nigdy nie patrzy prawdziwa moc jest w RMS ;]

neo10 a jaką byś mi radził albo polecił naprawde dobrą karte dźwiękową ? Albo tego sound blastera ?

Ja bym najpierw sprawdził głośniki pod innym źródłem dźwięku czy to mp3 czy innym komputerem czy zachowują się tak samo, możliwe (choć mało prawdopodobne), że mają

jakąś wadę fabryczną. Poza tym podaj jeśli możesz model laptopa do jakiego podłączasz sprzęt i system, na którym pracujesz.

Kupiłem te głośniki nie dawno, więc są jeszcze na gwarancji zatem mógłbym je oddać lub też wymienić na inne.

Jak sprawdzić czy mają tę wade fabryczną ? Jedynie co, to gdy otworzyłem pudełko z głośnikami w domu i wyjąłem subofer to zobaczyłem na nim na górnej jego powierzchni takie lekkie jakby zadrapanie w jednym tylko miejscu.

Mam laptopa Lenovo G550 i pracuje w systemiw Windows 7 Home Premium

Najlepiej sprawdzić je będzie podłączając pod inne na pewno dobre źródło dźwięku.

Oczywiście zakup karty Sound Blaster na pewno wzmocni jakość dźwięku natomiast Conexant montowany w Twoim G550 ma dość dobre opinie w recenzjach oczywiście

w porównaniu do innych kart zintegrowanych.

smog5 to jak myślisz, kupować sobie tego sound blastera czy nie :?:

Po pierwsze sprawdzić głośniki.

Po drugie mówiąc wprost jeśli Cię stać i cenisz sobie jakość dźwięku to jak najbardziej kupować.

smog5 sprawdzałem głośniki i niby grają ładnie ale mam jednak wrażenie, że ten bas jest słaby. W sumie u mnie na mieszkaniu jest pusto. (bo to jest nowe mieszkanie), ale czasem jak stoje w kuchni i mam głośno włączone głośniki to mi lekko podłoga drga. Mam łóżko, na przeciw którego zaraz stoi stolik z moim laptopem i głośnikami. Laptop i głośniki są skierowane w strone łóżka, czyli w moją strone. Natomiast subofer stoi na podłodze drewnianej obok stolika tyłem do łóżka. Czy to też może mieć jakiś zły wpływ na to, że ten bas tak słabo wyczuwam ? Albo może wziąść te głośniki, spakować do pudełka z powrotem i odnieść do sklepu i wymienic na te same ale inne :?: eusa_think.gif