Głośniki 5.1 a graja 2.1

Niedawno nabyłem glośniki Logitech X-530. Podłączyłem je pod zintegrowaną kartę dzwiekową. Problem jest taki iż grają tylko 2 glosniki z pięciu + subwofer. Dodam, że w programie Menedżer realtek Hd Audio przy testowaniu głosników muzyczka-test gra w każdym głośniku. Korzystam z Windows 7 64 bit? Pomoże ktoś?

By wszystkie głośniki grały dźwięk musi być rozdzielony na wszystkie kanały np. filmy z dźwiękiem 5.1, gry które używają dźwięku przestrzennego. W muzyce czy filmach zwykłych nie będzie działał dźwięk przestrzenny.

Dodam również, że w ExpressGate- linuksowym systemie Asusa grają wszystkie 5 głośników + sub

U mnie grają wszystkie a mam x-540 tych samych głośników. Tylko że mam Via audio z M3A770DE i zainstalowanego programu wybrałem z ang. Speaker Fill . Czyli tłumacząc wypełnienie głośników i wtedy muzyka z winampa gra w all głośnikach. Albo jak masz matrix tak jak jak ja w x-540 to wystarczy wcisnąć i będzie grało we wszystkich.

MagiK19 ma rację. Linuksy są dość niedopracowane jeśli chodzi o sterowniki, więc nic dziwnego, że wszystkie działały. Żeby działały wszystkie musi być wielokanałowy dźwięk np. w filmie. Jeśli chcesz odtwarzać muzykę przestrzennie, musisz odpowiednio skonfigurować odtwarzacz lub konsolę sterownika dźwięku. Ja używam foobar2000 - tam bardzo łatwo ustawić duplikację dźwięku muzyki na wszystkie kanały.

Mam film U pana Boga w ogródku w avi i we własciwościach jest napisane, ze jest audio 6-kanałowe a mimo to nie działają wszystkie głośniki

Dodane 08.10.2010 (Pt) 18:04

Mała poprawka :slight_smile: w GomPlayer 6 kanalów nie działało ale w MediaPlayer Classic wszystko jest OK :slight_smile:

Wejdź w PANEL STEROWANIA> DŹWIĘK> na dole okna po lewej stronie wybierz konfiguruj i ustaw na 5.1

a jeszcze apropo muzyki stereo. czy wie ktoś może czy jest wspomniana duplikacja kanałów w programie AIMP?