Głośniki 5.1 do 300 zł

Witam powiem Tobie tak:

Miałem okazje porównywać x540 z x530

pierwsze u kumpla drugie sam posiadam. Moje odczucie jest takie że x530 mimo że starsze to jednak mają lepsze brzmienie. Wada brak filtru grzebieniowego przez co słychać wszelkie trzaski jak np lodówka ci sie wyłącza itp. no takie pierdy. Ale da sie przeboleć. Bass głęboki nieźle łupie. Sam używam ich do techno/trance/house do 70% jest booski (no nie taki jak w z5500) wyżej są przesterowania (tak jakby sie dusił nie nadąża). satelity nie mają tego problemu 4 każda robi swoje. Czysty dzwięk żadnego charczenia nic… satelitami można grać na 100% , basem też ale to będzie takie bardzie łupanie niż basowanie no po prostu satelity go zagłuszą… Dżwięk duużo lepszy niż w CREATIVACH, które bass również przenoszą na satelity co skutkuje charczeniem satelitek przy wysokim volume. W logitechach bass idzie tylko na suba, średnie i wysoki na satelity. Centralny głosnik nie jest praktycznie nic głośniejszy niż satelity. Co do x540 dzwięk podobny jak w x530 głównie na satelitkach ale mają pilocik (praktyczny) czyli duuuuży + bo możesz sobie prawą satelite powiesić na ścianie czego nie polecam robić w x530 (chyba że ktoś lubi co chwile wstawać i krecić volumem) no aleeee bass w x540 jest sporo gorszy głównie ze względy na budowe suba, który jest na takich stopkach (no badziew sub musi przecież jak największą powierzchnią leżeć na ziemi aby był ten effect). To nie to co w x530 (o z2300 i z5500 nie wspomne) . Ja osobiście polecam x530 nie x540 satelity podobnie grają a jak lubisz basowe brzmienie do 300PLN to bierz x530. NIE kupuj CREATIVÓW. Fakt są ciut głośniejsze ale satelity to porażka.

pozdrawiam

W praktycznie każdym audio 5.1 logi czy creative satelitki są do niczego w porównaniu z dobrym 2.0 co do bassu masz racje sub robi swoje zwłaszcza w zestawach 5.1 nazwijmy to lepszej klasy gdzie sub jest ogromny np. w gigaworksach G550W.

W porządnych sub’ach “stopki” są właśnie w postaci dosłownie kolców a nie dużych płaskich podstawek… Drgania nie powinny się przenosić na podłogę bo powoduje to tylko zniekształcenie dźwięku…

Sam kiedyś miałem dokładnie ten sam dylemat. Jednak zrezygnowałem z głośników 5.1 na rzecz Genius’ów HF-2000X. Mimo tego, że są one w 2.0 nie żałuję decyzji. Jeśli koniecznie chcesz jakiś zestaw 5.1 odpuść sobie te Logitechy co pisałeś i faktycznie popatrz za jakimś zestawem Geniusa, choć naprawdę polecam te 2000X :slight_smile: na allegro udało mi się je kupić za 200zł a np 100 zostanie Ci na jakąś zewnętrzną dźwiękówkę jeżeli takowej nie posiadasz

miałem dwa zestawy Log X530, G51, i powiem tak, bas który emitują

ich suby, nijak się ima do normalnych stacjonarnych subwooferów aktywnych

na 20-25cm głośnikach, to jest wielkie dudnienie, huczenie(wytwarzane

przez wysoko strojoną obudowe) które zagłusza marne satelitki,

i nie ma się co dziwić w końcu ile może wytworzyć prawdziwego

basu 8 czy 10cm głośniczek…

Odświeżam temat… :stuck_out_tongue: Będę miał około 600 zł na głośniki i zastanawiam się nad Genius SW-HF5.1 6000. Od razu mam pytanie! Posiadam wieże stereo podłączoną do kompa. 2 głośniki o mocy po 100 W. Geniusy mają razem 200 W czyli tyle samo co te od mojej wierzy. Pytanie brzmi więc: odczuje dużą różnicę względem basu i ogólnie jakości dźwięku w moim komputerze po zakupie Geniusów?

w basie na pewno odczujesz różnice, co do reszty to nie wiadomo,

bo nie wiadomo co za wierze masz…

Wieża stara Panasonic sa-ak17.

w manualu napisali że wzmacniacz ma maksymalnie 50W(na kanał) przy 6Ohm dla 1% zniekształceniu,

tak więc myślę że genius zagłuszy bez problemu to panasonicowe coś, szczególnie basem…

Odkopuje temat! Bo po co zakładać nowy…?

Naprawdę mam dylemat co do tych głośników… Słyszałem, że do słuchania muzyki najlepsze będą głośniki 2.1. Szukając czegoś “dobrego”, trafiłem na Logitech Z-2300 i Logitech Z Cinema. Zastanawiam się też nad tymi Genius 6000… Cena wszystkich mniej więcej taka sama… Co polecacie?

A jak porównać teraz głośniki 2.1 i 5.1? Na giełdę komputerową pojedz może tam pozwolą ci coś na nich puścić ;]

2.0 nie 2.1

Porządne 2.0. :slight_smile:

Dowiemy się jak duży masz pokój i czy masz miejsce na prawidłowe rozstawienie zestawu 5.1 (nie tak jak na zdjęciu z pierwszej strony) oraz do czego będziesz wykorzystywał te głośniki?

beztytuuayv.th.jpg

Narysowałem też łóżko, żeby pokazać mniej więcej jak duży jest pokój.:stuck_out_tongue: Satelitki tylne planuję postawić po prostu na szafie umiejscowionej za komputerem, a przednie powiesić na ścianie za pomocą haczyków. Centralny i subwoofer jak na rysunku (subwoofer pod biurkiem oczywiście.)

A jakie są wymiary pokoju? I jak wysoka szafa?

No i do czego będziesz wykorzystywał te głośniki? Masz dużo materiałów (filmów) 5.1, albo grasz w gry (typu CS) na słuch i potrzebujesz zorientowania się w przestrzeni?

Jak zdecydujesz się na 5.1 to poleciłbym chyba Genius Sw-Hf5.1 6000.

jeśli gra w countera to dobre słuchawki do 100 zł

Raczej nie gram w Counter Strike… Czasami jakieś Call of Duty itp… Wiadomo… Dźwięk przestrzenny by się przydał. Nie jestem jakimś tam koneserem muzyki, chcę po prostu by głośniki grały przyzwoicie z dobrym basem.

PS. Szafa ponad 2 metry ma.

polecam Crative inspire t6100, sam je mam i nie narzekam, dobry bas i dzwiek 5.1 jak na normalnego użytkownika tzn bez specjalnych mega wymogow dzwiekowych są bardzo dobre w niskiej cenie.

Ja będę kupował za niedługo kompa, a zostało do konfiguracji klaw. i mysz oraz głośniki 5.1.

Mam na myśl kupić Logitech X-540. Nad Creative Inspire T6100 się nie zastanawiałem za bardzo, bo wydaje mi się, że X-540 będą lepsze…