Głośniki 5.1 do starszej płyty głównej

posiadam taką płytę główną http://sklep.benchmark.pl/pelny_3814.html?print=1

niby jest 6 kanałowa.od razu mówie jestem totalnie zielony. do tej pory wpinałem do komputera głosniki tzw.pierdziochy za 10 pln.w wejscie na głosnik.chodzi oto czy wogóle będą działac głosniki 5.1 na mojej płycie głównej.i czy opłaca się je brać.czy będzie dzwięk 5.1 w filmach.druga sprawa to jak to się podłącza tak jak te pierdziochy jednym kablem dżekiem,czy jest to bardziej skomplikowane.dokupienie karty dzwiękowej nie wchodzi w grę.

Podłączenie jest banalnie proste. Po prostu wetknij do gniazd audio 3 kable mini jack, a nie 1 (oczywiście w odpowiedni sposób - z reguły dopasowując kolorami gniazdo z wtyczką). Jeżeli dźwiękówka jest sześciokanałowa, to każde głośniczki będą działać prawidłowo. Jest tylko jeden malutki problemik. Mianowicie, gdy karta pracuje w trybie 5.1, to do pierwszego wyjścia (zielone gniazdko) podawany jest sygnał na głośnik centralny i subwoofer. Czasami zdarza się, że kabel jest źle zrobiony i sygnał basowy pojawia się w centralnym, a pozostałe pasmo w basówce. Można to poprawić stosując odpowiedni kabelek z przeplotem (dołączony do niektórych głośników), bądź czasami zdarza się opcja swap center/sub w sterownikach karty dźwiękowej.

Twoja karta obsługuje 5.1CH. Wchodzisz w Panel sterowania > dźwięki, mowa i urządzenia audio > dźwięki i urządzenia audio > ustawienia głośników --> zaawansowane > głośniki systemu surround sound 5.1 > 2xOK

do kompa mam włożyć te 3 kable tam mam słuchawki,mikrofon i costam jeszcze , nie wiem teraz bo nie jestem w domu. czy gdzieś w tych głośnikach.

dzieki za odpowiedzi, i za nie besztanie mnie za niewiedze

pomarańczowy wkładasz do MIC, zielony do line out, a czarny do line in

oki ,tylko nie mam czarnego,niebieski jest. męcze troche co ,http://baezinki.com/images/A7V8X-X.JPG

a7v8xxor8.th.jpg

Tak podłączasz kable. Jak nie wiesz jeszcze jak to zajrzyj do instrukcji płyty głównej lub głośników.

no i malina =D> .to sie nazywa pomoć wielki dzięki Adam749 ,zielonym trzeba rysować - niestety. :smiley: szkoda że nie można nagradzać na tym forum ludków ,

szybka konkretna odpowiedz,bez takich zdań: cyt.:,idioto nie umiesz wsadzić 3 kabli zielony,pomaranczowy, czarny-hhyy jaki czarny ja mam niebieski. :smiley: - inne forum chyba dla wszystkowiedzących

jeszcze raz dziękuje.Pozdrawiam

można zamknąć posta.

Jeżeli chcesz mieć głośniki które zagrają na twojej katcie to weź Logitech X540.

O ile mnie wiadomo to one mają coś takiego jak procesor DSP i z 2.0 starają się zrobić 5.1.

A tak w ogóle to nie napisałeś ile kasy chcesz wydać na głośniki.

kaska to 300pln,- logitech x540,530 - tu spokuj (audifile troche narzekali na dżwięk),ale do kompa bedzie to nie kino domowe.tylko który x 540 czy x 530

creative t6100- pada pilot po pół roku -wiele takich opini było

jak wyszrpie na ceneo za tą kase, to może modecom mc 5000- choć to wielkie troche jak do kompa,lub geniusa 5030- tu znowu czytam ze kondensator za słaby dali jak na taki sprzet,grzeje sie niemiłosiernie, i kolesiowi sie zapalił cytat:. grał i sie palił ale grał lol.

to są moje typy,co wy na to

jak nie masz 8 kanałówki na płycie głównej to bierz X540

X530 są niedopracowane bo nie mają pilota i tego “marixa”

pod względem dźwięku to chyba niczym się nie powinny różnić

oki czyli x 540

dzieki