Głośniki 5.1 do tego laptopa

Witam. Proszę o radę.

Mam głośniki 5.1 Logitech X-530. Laptop Lenovo z SoundMAX Integrated HD Audio, która ma opcje 5.1, obsługuje nawet 7.1 (przynajmniej tak jest w opcjach).

Problem w tym, że w laptopie sa tylko dwa wejścia - na mikrofon i sluchawki… jak to więc podłączyć? Jakieś przejściówki/rozgałęźniki potrzebne?

Jestem zupelnie w tych sprawach zielona, więc prosze o łopatologiczne wyjaśnienia :?

Pozdrawiam

Niektóre karty mogą mieć zmienne wejście/wyjścia. Wtedy można w opcjach karty wybrać tryb pracy w którym np wejście mikrofonu będzie wyjściem subwofera.

Jeżeli karta ma takie opcje to powinno to być w instrukcji do komputera.

Musisz zamienić wejśccie mikrofonu na wejsćie subwoofera w opcjach karty dzwiękowej. Ja też tak musiałem jak miałem głośniki 5.1 Creative, ale potem kupiłem karte dzwiękową Creative SoundBlaster 5.1 Live i dzwięk jest powalający niż na zintegrowanej polecam tą karte.

Do podłączenia głośników 5.1 potrzebne są 3 małe jack-ki. Więc to co piszą koledzy coś mi się nie zgadza. Musi byc jakiś rozgałężnik do kupienia i podłączenia w środku. :?

Najlepiej by było kupic jakaś Audigy. :wink: Sam miałem X 530 na integrze i jak kupiłem SB LIVE to dzwięk bardzo się poprawił.

Potrzebuję 3 wejść - zielony, rózowy i czarny. Jak pisalam, mam jedynie dwa wejścia: mikrofon i sluchawki. W opcjach zmieniłam tak, żeby wyście mikrofonu było wyjściem na stereo, ale i tak nie działa. Nie mogę znaleźć takich ustawień w karcie (gdzie to jest?).

Po podłączneiu fo wyjścia sluchawek działają jedynie głośniki boczne i subwofer. Nie dzialają tylne i środkowy (3).

Podejrzewam, że nic nie da się zrobić i trzeba kupić kartę zewnętrzną?

Lub tak jak pisałem wcześniej:

Bo w chwili obecnej nie ma fizycznej możliwości podłączenia zestawu 5.1.

Nie zauwazylam tych dalszych odpowiedzi. Dzięki za rady.

Przekonuję sie chyba do zakupy tej karty Creative SoundBlaster 5.1.

Żadne rozgałeźniki tu chyba nic nie pomogą…

Czy na 100 procent taka karta rozwiąże problem czy może coś jeszcze do niej jest potrzebne? Jakies specjalne wejścia/ sterowniki/ wymagania systemowe…?

Dobry wybór kup ką karte dzwiękową a poczujesz moc dzwięku.

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 16:47

Przy zakupie tej karty dostaniesz płyte ze sterownikami. Podłanczasz instalujesz sterowniki i słuchasz muzy.

To w takim razie jeszcze Was wykorzystam.

Na Allegro duzo takich kart różnego rodzaju. Co najlepiej albo raczej czego lepiej nie kupować? Czy to wszystko jedno? :slight_smile:

Musisz szukać karty dzwiękowej do laptopa ona o 100 zł jest droższa niz do zwykłego kompa. Ja bym radził kupić w sklepie.

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 16:53

Zaraz coś poszukamy

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 16:59

Na allegro ogłasza się sklep i karta do laptopa Creative SoundBlaster Audigy kosztuje 217 zł ona jest na głośniki 2.1, 5.1, 7.1

AUDIGY 2 NOTEBOOK

Tylko nie kupuj w komputroniku bo jest drogi. :wink:

Ta trzecia może najwygodniejsza, ale wolalabym kuipić na wszelki wypadek taką, ktora byłaby też do stacjonarnego.

Wszystkie w podobnej cenie. Czym sie rożnią? Zasatawnawiam się tez jak one się łączą z komputerem. Nie chcę znowu, żeby się okazało, że nie mam jakiego wejścia…

http://www.allegro.pl/item198851749_zew … rszaw.html

http://www.allegro.pl/item199561905_kar … ve_ss.html

http://www.allegro.pl/item199397907_do_ … _2_zs.html

Dzieki za rady

Pozdrawiam

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 18:43

aha, i te ‘duże’ i te ‘małe’ lączy się prze usb, więc nie będzi eproblemu… przestraszyłam się tylko tego S/PDIF czy jakoś tak…:wink:

Myslę więc o tej zewnętrznej “dużej”. Hm?

Osobiście wziął bym ta drugą. Jest przzez USB i będziesz mogła wykorzystac ją i w lapku i kompie stacjonarnym. :slight_smile: Ma pilota i to dobra karta. :slight_smile: SPDIF to wyjście optyczne.