Głośniki 5.1 do tv

Mam pytanie czy jest możliwość podłaczenia głośników 5.1 do mojego tv

Moje głośniki to Logitech X 530 a telewizor SAMSUNG LE40C650 nie musza grac wszystkie 5.1 

Podpiąć da się wszystko (wszystko w cudzysłowiu). :wink:

Podłącz zieloną wtyczkę do gniazda słuchawkowego w TV (info zaczerpnięte z instrukcji do głośników).

Jeżeli głośniki mają wejście optyczne to go użyj. Jeśli nie, to pozostaje kupno 2 rozgałęziaczy stereo jack - 2 x stereo jack i podłączenie ich ze sobą i do TV. Wtedy będziesz mieć stereo jack - 3 x stereo jack i wszystkie głośniki będą działać. Podłączenie tylko jednego wejścia nie ma sensu bo chyba TV będzie dawać podobne brzmienie.

Takie podłączenie spowoduje spadek mocy (głośności) a podłączenie subwoofera jako zwykłego głośnika dodatkowo spowoduje pogorszenie jakości dźwięku (on nie jest przystosowany do podawania na niego pełnego pasma częstotliwości).

Użycie tych głośników w trybie stereo raczej da trochę lepsza jakość niż wbudowane głośniki ale cudów nie będzie.

Dlatego mało kto stosuje takie cuda. Do 5.1 z TV przeważnie używa się kabli optycznych i odpowiedniego wzmacniacza/amplitunera który sygnał przetworzy.

A nie lepiej kupić kino domowe, soundbar lub soundplate? Po co kombinować?

No chwila - ja mam kino domowe LG i mogę podłączyć się nawet komórką pod kino domowe i przesyłać bezprzewodowo dzwięk do głośników. Nie muszę mieć żadnych kabli.