Głośniki 5.1 - dzłajątylko 2 głośniki!

Witam, mój kolega ma płytę główną GA-8PE800 Ultra i kupił do niej głośniki Logitech x-530… okazało się, że grają tylko dwa głośniki + subwoofer … nigdzie nie pisze że płyta obsługuje 5.1 :confused: co zrobić aby dzwięk chodził na wszystkich głośnikach ??? Pozdrawiam

Płyta ma kartę dzwiękową 5.1 choć ogólnie polecam raczej dodatkowe karty dzwiękowe jeżeli chce się usłyszeć dobrą jakość dzwięku :slight_smile:

Spytaj kolegę czy na pewno puszcza na głośniki dzwięk 5.1 czyli np z filmu na dvd czy divix ac3 itp… bo jak nie to to jest całkowicie normalne że grają tylko przednie satelity i bas ;]

Aby grały wszystkie musiał by mieć w karcie dżwiękowej ustawienie dolby prologic 2 czyli zamiana dzwięku stereo na 5.1 a raczej w standardowych tego nie ma ;] W divixach z ac3 w kodeku ac3filter za to można chyba to ustawić w innych przypadkach jak słuchanie mp3 itp raczej będą grały tylko dwa głośniki i subwoofer chyba że muzyka będzie nagrana w ac3,dts itp… ;]

Kartę ma 6-kanałową, ale wyjście tylko na stereo.

niech będzie nawet mono … xD chcę żeby muzyka grała na wszystkich głośnikach :slight_smile: jak mam to uczynić ? mam windows XP , proszę o dokładną instrukcję

Możesz rozdzielić wyjście dźwięku. Podłączysz wtedy przód i tył.

Centralnego nie ma sensu podłączać, bo zburzyłbyś sobie stereo, a subwoofer gra zawsze. Poza tym rozdzielanie wyjścia na 3, nie jest najlepszym pomysłem.

Możesz też kupić osobną kartę dźwiękową, wtedy bez problemu podłączysz i uzyskasz dźwięk 5.1.

Czy na tej karcie TRACER TRC-S4 głośniki logitech x-530 ? … jest 4 kanałowa i nie wiem co to znaczy :slight_smile:

Jeśli jest 4-kanałowa, to będzie grał przód i tył, ale bez centralnego.

Najlepiej zainwestuj w jakiegoś taniego Creative’a 6-kanałowego.