Głośniki 5.1 i karta muz. zintegrowana?

(mariano19) #1

Witam

Planuję zakup głośników 5.1 logitech x-540 i się zastanawiam czy moja zintegrowana karta muz. (Realtek ALC 888) pozwoli mi cieszyć się w pełni możliwościami tych głośników. Czy może warto kupić jakąś zewnętrzną kartę muzyczną? Co polecacie?

(Maniekz1985) #2

Na pewno nie pozwoli ci się cieszyć w pełni tak jakby w ogóle jakakolwiek integra to robiła a z tańszych za 5 dych to SB Audigy SE ze średnich(ja wiem 130zł?) SB Audigy 2 ZS a z droższych 230zł Xtreme Music. Styknie ci ta najtańsza.

(mariano19) #3

Duża będzie różnica pomiędzy tą moją zintegrowaną a np Audigy SE?

(Micoud81) #4

na tych głośnikach tak

(Adalbert) #5

IMO nie opłaca się kupować czegoś lepszego do tych głośników niż SB Audigy SE. Nie wydaje mi się aby zmiana jakości dźwięku kupując te droższe karty była opłacalnie widoczna. Ale z integry na SB Audigy SE koniecznie zmień.

(mariano19) #6

Ok, czyli kupię też kartę muzyczną. Tylko jeszcze jedno pytanie, gdzieś mi sie "obiło o uszy", że podobno są jakieś problemy ze sterownikami w kartach Audigy SE. Czy to prawda jest? Może lepiej dołożyć do X-Fi Xtreme Audio?

(Maniekz1985) #7

Audigy SE i Xtreme Aduio to to samo z tym, że ta druga jest dwa razy droższa, taki haczyk w postaci nazwy X-Fi, ot co.

A jeżeli miałbyś topić tyle kasy co za X-Fi Audio to lepiej by było brać Audigy 2 ZS w tej samej cenie w zasadzie.

(slawex1983) #8

W pełni wykorzystasz możliwości tej karty (choć obsługuje ona dźwięk 8 kanałowy). Na pewno będziesz zadowolony. Nie do końca podzielam wcześniejsze opinie, że ta dźwiękówka to szajs. Prawdę powiedziawszy nikt z nas nie wie, jaki układ w komputerze mariano19 , zajmuje się obróbką dźwięku. ALC888 to w tym wypadku prawdopodobnie tylko przetwornik cyfrowo-analogowy i na pewno jego jakość jest zbliżona do Audigy (jeśli nie taka sama). Już ALC 655 posiadał dobrej klasy przetworniki. Mariano19 na jakim chipsecie masz płytę główną?

(Foltyn2) #9

wnioskuj :stuck_out_tongue:

(mariano19) #10

Płyta główna gigabyte GA - MS65-S3, nforce 560, AM2

(slawex1983) #11

GA-M56S-S3. W Twoim wypadku niestety Realtek zajmuje się generowaniem dźwięku od samego początku, aż po konwersję DAC, ADC. Nie masz się jednak czym martwić, bo jeśli idzie o cyfrową obróbkę dźwięku, to jakość wszystkie APU mają praktycznie identyczną. Różnice pojawiają się tylko w ilości obsługiwanych efektów i stopniu odciążenia CPU. Moim zdaniem nie masz powodu zmieniać dźwiękówki. Już na pewno nie na Audigy.

(Rafallobocki) #12

Mam te same głośniki i ta same integre :stuck_out_tongue: ale od paru dni testuje Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio :smiley: różnica jest naprawde olbrzymia i moża ją zauważyć we wszystkim co sie słucha :slight_smile: w grach i filmach słysze dźwięki których wcześniej nie słyszałem na integrze... :smiley: naprawde warto do kupić coś lepszego niz ten zintegrowany układ Realteka. pozdrawiam

(slawex1983) #13

Tak tylko Ci się wydaje. Jakby ktoś powiedział Ci, że słuchasz muzy z Audigy, a w kompie była by integra to też byś powiedział, że słychać dźwięki, których wcześniej nie słyszałeś. Podstawowa różnica między integrą, a Audigy to wydajność obróbki dźwięku, efekty i lepsze pozycjonowanie 3D (choć tutaj żadnej szczególnej różnicy nie zauważyłem między tymi kartami).

(Hen Gra) #14

ja polecam jednak dokupić dźwiękówkę (sb audigy se oem), nie jest to jakiś duży koszt a różnicę na pewno poczujesz

(mariano19) #15

Nieżle namieszaliście mi w głowie :smiley:

Mam niezły dylemat. Chyba jeśli nie kupię audigy se, to się nie przekonam czy jakość dżwięku jest lepsza niż mojej zintegrowanej...

(Maniekz1985) #16

Ja tam od początku do końca będę twierdził, że integra się może nawet zesrać a jakości dźwięku nie dorówna nawet prostemu Audigy SE rzecz jasna chodzi o w miarę normalne głośniki a nie jakieś tam tracery macareny itp.

(Hen Gra) #17

moje głośniki na integrze zaczynały pierdzieć na połowie głośności, po zmianie na audigy se daję na fulla i pierdzenia nie ma

(Rafallobocki) #18

@slawex1983 hehe kto jak kto ale ja jestem wrażliwy na dźwiek i napewno bym rozpoznał różnice... :slight_smile:

masz racje co do tego, że w lepszych kartach jest wieksza wydajność w obróbce sygału i rożnych efektach(np. CMSS-3D :smiley: jest fantastyczny ) ale w końcu za to się płaci no nie :smiley:

ale jest też minus po podłączeniu do karty złącza panelu przedniego pojawiają się nieznośne, głośne piski i trzaski :frowning:

(Foltyn2) #19

jak by co, to :

http://www.allegro.pl/item370505286_cre ... _box_.html

(Maniekz1985) #20

:lol!:

=D> za poczucie humoru.

Ja na twojego X-Fi za 170zł(pomijam fakt, że można taką kupić na allegro za 115zł) mam coś takiego:

http://www.allegro.pl/item369747572__cr ... _gold.html

za 138zł pomijając tanią Audigy SE.