Głośniki 5.1 i karta muz. zintegrowana?

Witam

Planuję zakup głośników 5.1 logitech x-540 i się zastanawiam czy moja zintegrowana karta muz. (Realtek ALC 888) pozwoli mi cieszyć się w pełni możliwościami tych głośników. Czy może warto kupić jakąś zewnętrzną kartę muzyczną? Co polecacie?

Na pewno nie pozwoli ci się cieszyć w pełni tak jakby w ogóle jakakolwiek integra to robiła a z tańszych za 5 dych to SB Audigy SE ze średnich(ja wiem 130zł?) SB Audigy 2 ZS a z droższych 230zł Xtreme Music. Styknie ci ta najtańsza.

Duża będzie różnica pomiędzy tą moją zintegrowaną a np Audigy SE?

na tych głośnikach tak

IMO nie opłaca się kupować czegoś lepszego do tych głośników niż SB Audigy SE. Nie wydaje mi się aby zmiana jakości dźwięku kupując te droższe karty była opłacalnie widoczna. Ale z integry na SB Audigy SE koniecznie zmień.

Ok, czyli kupię też kartę muzyczną. Tylko jeszcze jedno pytanie, gdzieś mi sie “obiło o uszy”, że podobno są jakieś problemy ze sterownikami w kartach Audigy SE. Czy to prawda jest? Może lepiej dołożyć do X-Fi Xtreme Audio?

Audigy SE i Xtreme Aduio to to samo z tym, że ta druga jest dwa razy droższa, taki haczyk w postaci nazwy X-Fi, ot co.

A jeżeli miałbyś topić tyle kasy co za X-Fi Audio to lepiej by było brać Audigy 2 ZS w tej samej cenie w zasadzie.

W pełni wykorzystasz możliwości tej karty (choć obsługuje ona dźwięk 8 kanałowy). Na pewno będziesz zadowolony. Nie do końca podzielam wcześniejsze opinie, że ta dźwiękówka to szajs. Prawdę powiedziawszy nikt z nas nie wie, jaki układ w komputerze mariano19 , zajmuje się obróbką dźwięku. ALC888 to w tym wypadku prawdopodobnie tylko przetwornik cyfrowo-analogowy i na pewno jego jakość jest zbliżona do Audigy (jeśli nie taka sama). Już ALC 655 posiadał dobrej klasy przetworniki. Mariano19 na jakim chipsecie masz płytę główną?

wnioskuj :stuck_out_tongue:

Płyta główna gigabyte GA - MS65-S3, nforce 560, AM2

GA-M56S-S3. W Twoim wypadku niestety Realtek zajmuje się generowaniem dźwięku od samego początku, aż po konwersję DAC, ADC. Nie masz się jednak czym martwić, bo jeśli idzie o cyfrową obróbkę dźwięku, to jakość wszystkie APU mają praktycznie identyczną. Różnice pojawiają się tylko w ilości obsługiwanych efektów i stopniu odciążenia CPU. Moim zdaniem nie masz powodu zmieniać dźwiękówki. Już na pewno nie na Audigy.

Mam te same głośniki i ta same integre :stuck_out_tongue: ale od paru dni testuje Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio :smiley: różnica jest naprawde olbrzymia i moża ją zauważyć we wszystkim co sie słucha :slight_smile: w grach i filmach słysze dźwięki których wcześniej nie słyszałem na integrze… :smiley: naprawde warto do kupić coś lepszego niz ten zintegrowany układ Realteka. pozdrawiam

Tak tylko Ci się wydaje. Jakby ktoś powiedział Ci, że słuchasz muzy z Audigy, a w kompie była by integra to też byś powiedział, że słychać dźwięki, których wcześniej nie słyszałeś. Podstawowa różnica między integrą, a Audigy to wydajność obróbki dźwięku, efekty i lepsze pozycjonowanie 3D (choć tutaj żadnej szczególnej różnicy nie zauważyłem między tymi kartami).

ja polecam jednak dokupić dźwiękówkę (sb audigy se oem), nie jest to jakiś duży koszt a różnicę na pewno poczujesz

Nieżle namieszaliście mi w głowie :smiley:

Mam niezły dylemat. Chyba jeśli nie kupię audigy se, to się nie przekonam czy jakość dżwięku jest lepsza niż mojej zintegrowanej…

Ja tam od początku do końca będę twierdził, że integra się może nawet ■■■■■ć a jakości dźwięku nie dorówna nawet prostemu Audigy SE rzecz jasna chodzi o w miarę normalne głośniki a nie jakieś tam tracery macareny itp.

moje głośniki na integrze zaczynały pierdzieć na połowie głośności, po zmianie na audigy se daję na fulla i pierdzenia nie ma

@slawex1983 hehe kto jak kto ale ja jestem wrażliwy na dźwiek i napewno bym rozpoznał różnice… :slight_smile:

masz racje co do tego, że w lepszych kartach jest wieksza wydajność w obróbce sygału i rożnych efektach(np. CMSS-3D :smiley: jest fantastyczny ) ale w końcu za to się płaci no nie :smiley:

ale jest też minus po podłączeniu do karty złącza panelu przedniego pojawiają się nieznośne, głośne piski i trzaski :frowning:

jak by co, to :

http://www.allegro.pl/item370505286_cre … _box_.html

:lol!:

=D> za poczucie humoru.

Ja na twojego X-Fi za 170zł(pomijam fakt, że można taką kupić na allegro za 115zł) mam coś takiego:

http://www.allegro.pl/item369747572__cr … _gold.html

za 138zł pomijając tanią Audigy SE.