Głośniki 5.1 i karta muzyczna Jak podłączyć?

Hej.

Kupilem sobie Geniusy SW-HF 5.1 5000 i karte muzyczną Creative Blaster Live! i po podłączeniu głośników kolorem do koloru (żółty do żółtego itd.) głośniki nie grają tak jak powinny. Głośnik centralny “buczy” nie wydaje żadnych dźwięków a subwoofer prawie nie wydaje basów.

Żeby sprawdzić czy w ogóle głośniki chodzą dobrze podłączyłem odtwarzacz MP3 pod głośniki i dźwięk grał z każdego głośnika. Bass był mocny i czysty.

W czym tkwi problem? W podłączeniu głośników do karty muzycznej, czy może karta jest do niczego czy może zły kabel od głośników wybrałem (wybrałem złącze AC-3 (5.1) INPUT 2 z którego idą kolorowe wtyczki do karty).

Czekam na odpowiedzi.

Czy w tych głośnikach jest bas mocny i czysty to bym polemizował ;P… Ale racja jest taka że… po podłączeniu głośników do tych wejść gdzie jest ich miejsce ( czyli kolor do koloru ) powinny grać dobrze. Tu już leży pytanie czy skonfigurowałeś wszystko w panelu SB… Albo w Panelu sterowania. Czy sterowniki są wgrane i czy karta jest dobra. Jaką masz płytę główną ?

hmm… z tego co pamiętam… to ta karta jest kwadrofoniczna… czyli nieobsługuje dźwięku 5.1 :wink: (wiem bo sam mam;)

więc niewiem, jak chcesz zrobić, żeby działaly ci głośniki 5.1…

jak narazie, to taką możliwośc dają Creative G500 z funkcją “upmix” (chyba że ktoś spotkał jakieś inne to niech da znać), ale wtedy niemasz 5.1 tylko 5 kanałowe stereo plus basy :wink:

p.s. po zlookaniu fotek tych głośników:

najprawdopodobniej masz kabelek 2chinch-1 jack (jeżeli nie to kup!)

bierzesz ów kabelek i wpinasz z jednej strony pod wejście w głośnikach (TV/Game/MP3 - obojętnie)

drugi koniec wpinasz w zielone wejście na karcie dźwiękowej

next właczasz odpowiednim przyciskiem na głośnikach źródło (to co podpiołeś kablami)

powinno banglać :wink:

Jeżeli to nie zadziała i jeśli chcesz mieć nadal dźwięk 5.1 to musisz kupić 5 kanałową płytę główną. Innego wyjścia już nie ma.

Co ma piernik do wiatraka?? Jeśli to wina karty muzycznej która jest niezintegrowana to płyta główna nie ma z tym nic wspólnego!

Mam taką samą kartę jak ta ta i na aukcji pisze że obsługuje 5.1.

Właśnie tak podpiąłem MP3 i wszystko grało. Podłączyłem też tak teraz do kompa i grają wszystkie lecz teraz tym bardziej nie ma systemu 5.1

Dźwięk jest teraz dwukanałowy. :frowning:

Sory mój błąd.

Ano ma ( ale dopiero potem dostrzegłem ją w opisie ) Bo możliwe że jego płyta obsługuje 5.1 w standardzie ;];];]… Więc kolego hamuj się… troszkę… Bo to że ma Sb to nie znaczy ze nie może mieć 5 kanałówki… Ale po sprawdzeniu w necie stwierdzam że to za stara płytka :stuck_out_tongue: Więc… ratuje Cię kupno nowej :slight_smile:

A co do karty to jak najbardziej to 5.1 SB. miałem kiedyś taką

jezeli faktycznie masz “nowszą” wersje sb live! to bierzesz kabel G9-3 jack i podpinasz odpowiednio kolorami…

next w panelu sterowania w dźwiękach zmieniasz ustawienia na 5.1…

dodatkowo zlookaj w panelu sb… może tam coś jest przestawione

zapomniałem zmienić te ustawiania lecz po zmienieniu jest bez zmian.

Mi w menadżerze urządzeń pisze SB Live! Value więc to jest chyba najstarsza wersja tej karty (CT4830).

Zmieniłem ustawienia w Surround Mixer nie mam 5źródeł tylko 4 czyli wszystkie kąty oprócz centralnego. Kiedy zaznaczyłem w panelu “Digital Output Only” to grały tylko tylnie.

Czy to wina karty?

Czekam na odpisy

W Surround Mixer, w zakładce Speakers, przycisk Settings. Jest tam suwak podpisany Center Speaker Volume.

bionicman niestety nie mogę nic przesunąć. Mam jakby zablokowane.

ej, sorki, że tak nie z tej beczki,ale chciałbym się was czegoś zapytać. otóż mam creative t5900 to 5.1 ale mam problem na zintegrowanej karcie z płyty gigabyte 5.1 jak muzykę odpalam, to tylko mi chodzą 2 przednie i subwoofer. tylne - central -cisza (lekki normalny szum)

kiedy odpalę film, to juz raczej przyzwoicie wszystkie głośniki dają, tylko tylne dużo ciszej. kiedy zamienię wtyczkami przednie i tylne to te co są podłączone jako tylne równieżdość cicho grają(czyli wina głośników jest wykluczona. nie wiem, co zrobic aby słyszeć muzę w 6 głośnikach a nie 3. sprawdzałem wszystkie ustawieniai dawałem to na 5.1. czy musze koniecznie kupywać nową kartę? czy one(nowsze karty) dają dwukanałowy dzwięk na 5.1? jeżeli tak, to jaką? chodzi o creative, ale jaki model najlepiej kupić? sorki, że tak się rozpisałem. pozdro i z góry dzięki

Djablo , w dolnej części Surround Mixer(tam gdzie są suwaki głośności) po prawej stronie są przyciski(nad suwakami) opisane jako PC Speaker i coś tam jeszcze. Spróbuj zmienić na auxiliary i odchaczyć mute, może coś pomoże.

bionicman niestety bez różnicy.

Pomóżcie…

skoro masz sb live! value to znaczy taką jak ja - masz karte kwadrofoniczną ;}

nie podepniesz 5.1 ;d

sorry man…

Złączono Posta : 01.04.2007 (Nie) 23:05

pitroq ile masz wyjść z tyłu:?

jeżeli 3 - lipa

leżeli sześć - ustawienia głośności i zaawansowane… później podglaszasz wszytko i powinno grać

No i prawidłowo, muzyka jest zazwyczaj nagrywana w systemie stereo więc tak ma być, kanał lewy, prawy i ewentualnie bass. Jeśli już tak bardzo chcesz żeby wszystkie grały ściągnij odpowiednią wersje Winampa 5.1

Również tak ma być, kiedy jesteś w kinie to dzwięk głównie z kąd dochodzi, z przodu.

miałem 3 wyjśćia ale sprawa tkwiła gdzuie indziej;P otóż po zaistalowani u jet audio i ustawieniu na 5.1 dopiero muzyjka leciała na 5.1 a filmy na wmp chodziły tylko w dolby sorround na 5.1.

poza tym to wszystko ok. dzięki za odpowiedz pozdro 8) 8)