Glosniki 5.1 i problem z dzwiekiem

witam posiadam windows 7 i od tego czasu mam problem z glosnikami 5.1 - dzialaja tylko 2 przednie i subwoofer-chociaz karte dzwiekowa mam dostosowana do nich. nie wiem czemu sie tak dzieje ale denerwuje mnie to ze nie moge korzystac z pelnej ofert dzwiekowej. na windowsie xp wszystko dzialalo bez zarzutu dlatego nie wiem co teraz sie dzieje. przegrzebalem juz mnostwo watkow i nic nie pomoglo. nie znam sie na sprzecie wiec nie mam pojecia w razie potrzeby jakie sterowniki i skad sciagnac… prosze o pomoc.

nie wiem jakie dane trzeba podac ale dolaczam to:

Procesor: Intel® Core i3 CPU 530

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny

Kontrolery dzwieku…: Realtek HD Audio, wersja sterownika: 6.12.0.3041

http://www.realtek.com/downloads/

wybierasz Relatek HD Audio, akceptujesz i pobierasz najnowszą wersję dla Twojego systemu.

Instalujesz i ustawiasz w panelu Realteka dźwięk 5.1

Czyli mam kliknąć w “High Definition Audio Codecs” pozniej Vista, Windows7 Driver (32/64bits) Driver only (Executable file) R2.57 2011/1/28 83564k i to pierwsze “SITE 1” tak? Bo kompletnie sie na tym nie znam.

albo site 1 albo site 2, obojętnie, z któregoś się ściągnie

Dzieki :slight_smile: sciagne i zobaczymy czy zadziała, dam znac :slight_smile:

Dodane 12.02.2011 (So) 17:02

niestety nadal brzmią tak samo- tzn. jak nie wlacze “wypelnienia glosnika” to dzwiek w tylnich nie idzie, a jak wlacze no to jest zniekształcony czyli nic sie nie zmieniło…

Dodane 12.02.2011 (So) 17:09

jeszcze jedna rzecz ktora sie dzieje- jak sprawdzam konfigurację głosników to odzywa się pierwszy przedni, a drugi przedni już słychac w subwooferze - czyli z głosnika nie idzie dzwiek. reszta ozdywa sie prawidłowo . co sie stało z tym przednim glosnikiem? zaznaczam tez ze subwoofer odzywa sie tez kiedy jego kolej.

Dodane 13.02.2011 (N) 9:45

moze mi ktos pomoc?