Głośniki 5.1 + karta do 1500 zł

Mam 1500 zł na głośniki 5.1 do kompa oraz kartę dźwiękową. Polecacie coś? A może lepiej brać zestaw 7.1? Główne zastosowania to przede wszystkim gry i muzyka, w mniejszym stopniu filmy. Nie jestem jakimś audiofilem, ale oczekuję co najmniej bardzo dobrej jakości dźwięku.

Jak chcesz zaszaleć to polecam Ci :

Logiteh Z 5500

Cena: 1200zł!!

Moc RMS: 505W (4×62W + 69W + 188W)

Budowa: plastikowe satelity, subwoofer na bazie płyty MDF

Cechy:

  • jedne z najdroższych zestawów komputerowych 5.1 obecnie oferowanych na rynku,

  • to potężne głośniki będące bardzo dobrym uzupełnieniem mocnego kina domowego budowanego wokół komputera,

  • ekranowanie magnetyczne,

  • wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, w całości sterowane cyfrowo za pomocą przewodowej konsoli z wyświetlaczem oraz bezprzewodowego pilota,

  • dwa wejścia S/PDIF pozwalają na połączenia optyczne ze źródłami dźwięku,

  • posiadają własny procesor DSP, sprzętowe dekodery Dolby Digital, DTS oraz Dolby Pro Logic IIx oraz możliwość pracy w trybie ‘MATRIX’ symulującym dźwięk przestrzenny ze ścieżek stereo,

  • głośniki ze względu na swoją moc posiadają certyfikat THX,

  • posiadają przedwzmacniacz, który oferuje dodatkowe możliwości w zakresie zasilania niektórych modeli słuchawek.

Do muzyki, to zdecydowanie lepiej kupić porządny zestaw stereo, ale w grach czasami przestrzeń się przydaje - grasz w takie?

A do kompa, to spokojnie starczy Genius SW-HF 5.1 6000 i ASUS Xonar DX, jeżeli nie jesteś audiofilem, to wolałbym pozostałą kasę wydać na coś, czego jesteś filem.

A czy te Z 5500 nie są zbyt filigranowe? Takie odniosłem wrażenie.

Może i małe …ale kopa mają strasznego !!

zgadza się, kupę hałasu robią… hehe

Ok, no to zostaje 300 zł na karte.

Zostaje 300zł a więc idealnie na ASUS Xonar DX/XD. Z opinii w necie wynika, że to bardzo dobra dźwiękówka. Sam mam ją w planach kupić.

Genius SW-HF5.1 6000 zobacz jeszcze te ,są o wiele tańsze ,ale jak dla mnie wizualnie ładniejsze… Dostępne są w kolorze brązowym i czarnym , a kopa tez maja solidnego 200W ,uwierz mi na slowo ,ja ma zestaw Logitech X-530 70W i jest naprawdę głośno… obok w moim pokoju mam kino domowe Pioneera z zestawem głośników Jamo (400W) i jak siedzę na kompie ,a puszczę sobie dobry film lub demo gry to …wymiata.Jakość w parze z mocą a nie moc z ceną…

IMO ładowanie się w Z5500 to przesada, ale jeżeli już, to może wziąć dźwiękową z wyjściem optycznym?

Czytałem o tych Genius SW-HF5.1 6000 . Podobno bardzo dobre. Może rzeczywiście nie ma sensu tyle kasy w to pakować? Może wezmę ten zestaw + karta?

Decyzja należy do Ciebie - ja bym je kupił- powodzenia! :lol:

Jak kartę muzyczną to tylko Creative X-Fi.

Jakiś model do 300 zł.

Będzie kompletny wymiot :smiley:

Ok, dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

Z Creative jest taki problem, że jak karta jest na topie, to jakieś sterowniki aktualizują, ale później o starych produktach zapominają. Karty Asusa (przynajmniej na razie) mają bardzo dobre wsparcie w aktualizowanych sterownikach.