Głośniki 5.1 - konfiguracja subwoofer'a

Zakupiłem niedawno głośniki 5.1 Genius SW-HF5.1 4500 125W. No i mam problem z ich konfiguracją. Wszystko ustawiłem. Satelitki(włącznie z centralnym) grają dobrze. Jednak jest problem z subwooferem. Gra on dopiero gdy zamienie wejście suba z centralnym głośnikiem, w opcjach realteka. Przy testowaniu w sterownikach karty dźwękowej wszystko jest ok. Jednak ani w filmach, ani w grach, ani w muzyce on nie gra. Gdy włączę zarządzanie basami to gra, ale ten bass jest cichy. Psuje inne odgłosy, jak np lektor. Co z tym mozna zrobić. 

Jeśli tylko o to Ci chodzi, to jest to bodaj normalna sytuacja spotykana nie tylko w kartach Realtek’a.

Tylko jak zamienie, to dźwięk brzmi jakby był z piwnicy i nic oprócz bassów nie ma. A tak nie powinno być. Radzisz kupić karte dźwiękową by sub normalnie działał?

HD Audio = 7.1

AC97 = 5.1

 

Często w biosie jest opcja przestawiania HD / AC97

 

W trybie AC97 zestaw 5.1 gra poprawnie i niema tu problemu, że to Realtek

Nie, nie radzę! Natomiast radzę dobrze skonfigurować ustawienia Menadżera Realteka, w szczególności zakładkę Efekt dżwiękowy i będzie OK. Oczywiście zakładam, że całość zestawu połączyłeś prawidłowo z komputerem.