Głośniki 5.1 Logitech brak "całego" dzwięku

Hej mam problem, może ktoś z was się z nim spotkał i pomoże mi go rozwiązać, chodzi tu o głośniki Logitech X-530 5.1

Nie będę mówił o tym, że z tyłu grają ciszej niż z przodu i praktycznie ich nie słychać bo jeszcze to przeboleje. Problem w tym, że nie odtwarzają wszystkich dźwięków w grach np. słychać muzykę, zderzenia, pisk opon a przyśpieszenie silnika już nie (Sprawdzane w dwóch grach więc nie jest to wina gry) Również dziwne sytuacje zdarzają się słuchając piosenek na YouTube powiedzmy zatrzymam piosenkę i po 5 minutach puszczę ją z powrotem niby pasek postępu leci ale dźwięku nie słychać rozwiązanie jest takie, że muszę odświeżyć kartę lub uruchomić przeglądarkę. Objawy słychać też w dźwiękach GG bo raz słychać dźwięk przychodzącej wiadomości a raz nie. Wydaje mi się, że nie jest to normalne. :?

Głośniki mam podpięte przez “adapter” do 1 gniazda mini jack (ten zielony) ponieważ karta dźwiękowa jest zintegrowana. Adapter wygląda tak:

125l3ye.jpg

Płyta główna to Gigabyte MA74GMT-S2

A tak wyglądają ustawienia ze sterowników: (Najnowsze)

Jeśli jest to 5.1 to zaznacz opcje Surround gdyż odpowiada to za dźwięk przestrzenny, coś mi się wydaję że nie robiłeś tego a powinieneś pokombinować z ustawieniami :stuck_out_tongue:

Pytanie gdzie ta opcja jest, bo szukałem szukałem i znaleźć nie mogłem :slight_smile: Dodam jeszcze, że jak ustawię w Menadżerze HD Audio dźwięk stereo zamiast 5.1 to słychać wszystkie dźwięki

Edit:

Znalazłem tą opcje Surround ale tylko gdy mam ustawiony dźwięk “Stereo” i jeszcze zapomniałem dodać jednego, gdy kliknie w ty Menadżerze Audio “Testuj” to słychać dźwięk w prawym i lewym głośniku :cry:

Bo właśnie powinieneś ustawić dźwięk stereo, bo taki właśnie wyprowadzasz z płyty głównej (masz podłączony tylko jeden

kabelek do zielonego gniazda), ten adapter nie tworzy tobie dzwięku 5.1 tylko rozprowadza stereo na wszystkie głośniki zeby wszystkie grały.

Czyli jedyne rozwiązanie to kupić nową kartę dźwiękową z tymi 3 portami :slight_smile:

Niekoniecznie, większość zintegrowanych kart dźwiękowych ma możliwość zmiany konfiguracji gniazd wyjściowych (zmieniają gniazda line-in i mic. na wyjście głosników tylnych i suba. Powinieneś zajrzeć do manuala od płyty głównej czy nie masz takiej

możliwości.

Faktycznie, przy podłączeniu wtyczek była możliwość wyboru na które głośniki ma być, teraz działają wszystkie :razz:

Jeśli będziesz miał jednak kiedyś kasę, to polecam zainwestować w sound blastera, porządną karciocha :wink: