Głośniki 5.1 odtwarzają piosenki w systemie 2.1


(5000774) #1

No i problemów ciąg dalszy, było wszystko dobrze do czasu formatu.

Głośniki nie chcą odtwarzać muzyki z w formacie 5.1 działa tylko subwoofer + 2 przednie głośniki, centralny i tylne nie grają mimo, że w menadżerze realtek hd audio gdy klikam "Test" grają wszystkie 5 głośników. Zauważyłem też, że sterowniki w ogóle nie reagują na zmiany "Środowiska" i "Korekty" np. na żywo, pop, wokal itd. tak samo "wypełnienie głośnika" gdy cokolwiek zmienię z tych funkcji to one grają tak samo. I dziwny błąd który pojawia się przy kliknięciu w panelu sterowania zakładki "Dźwięk" a oto on:

2qs1p1t.jpg

Sterowniki oczywiście najnowsze, być może błąd jest spowodowany tym, że na USB mam kartę dźwiękową ze słuchawek Sound Blaster Tactic 3D.


(Sebix99) #2

Masz kartę dźwiękową Creative, ale używasz sterowników Realtek? o0


(5000774) #3

Realtek spieprzył nowe sterowniki dlatego takie problemy, po powrocie do starszej wersji problem znikł, a jeśli chodzi o kartę creative, jest to karta z 2 wtykami na słuchawki i mikrofon więc ciężko było by wczepić tam 3 jacki z 5.1 :slight_smile: Zresztą nawet bym nie chciał bo i tak wyrzuciłem 150 zł na te słuchawki gdzie jakość mikrofonu mam gorszą niż na moim poprzednim z marketu wolno stojącego za 15 zł #-o