Głośniki 5.1 odtwarzają piosenki w systemie 2.1

No i problemów ciąg dalszy, było wszystko dobrze do czasu formatu.

Głośniki nie chcą odtwarzać muzyki z w formacie 5.1 działa tylko subwoofer + 2 przednie głośniki, centralny i tylne nie grają mimo, że w menadżerze realtek hd audio gdy klikam “Test” grają wszystkie 5 głośników. Zauważyłem też, że sterowniki w ogóle nie reagują na zmiany “Środowiska” i “Korekty” np. na żywo, pop, wokal itd. tak samo “wypełnienie głośnika” gdy cokolwiek zmienię z tych funkcji to one grają tak samo. I dziwny błąd który pojawia się przy kliknięciu w panelu sterowania zakładki “Dźwięk” a oto on:

2qs1p1t.jpg

Sterowniki oczywiście najnowsze, być może błąd jest spowodowany tym, że na USB mam kartę dźwiękową ze słuchawek Sound Blaster Tactic 3D.

Masz kartę dźwiękową Creative, ale używasz sterowników Realtek? o0

Realtek spieprzył nowe sterowniki dlatego takie problemy, po powrocie do starszej wersji problem znikł, a jeśli chodzi o kartę creative, jest to karta z 2 wtykami na słuchawki i mikrofon więc ciężko było by wczepić tam 3 jacki z 5.1 :slight_smile: Zresztą nawet bym nie chciał bo i tak wyrzuciłem 150 zł na te słuchawki gdzie jakość mikrofonu mam gorszą niż na moim poprzednim z marketu wolno stojącego za 15 zł #-o