Głośniki 5.1 pod Win 7 oraz słuchawki - błędne wykrywanie

Witam

To drugi mój problem dzisiaj z jakim piszę do Was. :smiley:

Miałem Windows XP, mam Windows 7. Karta dźwiękowa integra - układ Realtek HD Audio, słuchawki z mikrofonem, głośniki 5.1.

Dotychczas miałem głośniki oraz słuchawki z mikrofonem podłączone do panelu tylniego jak na obrazku i było ok. W Win XP, sterowniki Realteka przy podłączaniu pytały mnie, czy to mikrofon, słuchawki czy głośniki, i które - tylnie, przednie czy boczne. Dzięki temu ustawiałem, że zielony port to słuchawki, a szary to głośniki przednie. Niestety w sterach Realteka do Windows 7 zabrakło takiej opcji. Głośniki przednie uważa za boczne, gdyż są w szarym porcie. Słuchawki uważa zaś za głośniki przednie gdyż są w zielonym porcie. W sterach, w ustawieniu 5.1 nie mogę nawet włączyć przednich (czyli wg Realteka bocznych) zamiast słuchawek (czyli gł. przednich wg Realteka).

37b077f5f6041dacm.jpg

Jedyny trik jaki mi się udał to włączenie trybu 7.1. Wtedy wykrywa wszystkie głośniki, ale mam głośniki 5.1 więc de facto to ustawienie mi niezbyt odpowiada.

Mogę oczywiście podpiąć gł. przednie do zielonego portu, wtedy jest 5.1 na ustawieniu 5.1, ale wtedy nie mam gdzie podpiąć słuchawek z mikrofonem, chyba, że ktoś pomoże w moim drugim wątku, ale to i tak dla mnie nie w pełni wygodne obejście problemu :stuck_out_tongue:

Podłączaj słuchawki pod PANEL PRZEDNI jak masz dodatkowy port na obudowie kompa - to najlepsze rozwiązanie bo wtedy automatycznie wyłączy nadawanie dźwięku na panel tylni. Jeżeli nie masz to może być ciężko - sterowniki po prostu prawidłowo interpretują to co podłączasz do kompa a Ty próbujesz mu wcisnąć ciemnotę :slight_smile: a to może być ciężka sprawa :slight_smile: próbowałem z tym u siebie na Viście i jedyne rozwiązanie jakie widzę to słuchawki na przednim panelu.