Głośniki 5.1 + Wieża Philips

Witam.

Chodzi mi po głowie pewna opcja ale nie jestem pewny czy się coś nie zepsuje.

Czy jest możliwe podłączenie głośników Creative 5.1 do tylniego panela + wieże Philipsa do przedniego panela przez kabel AUX , tak żeby grało razem 8 głośników i jak to ustawić w panelu realteka ? Bo widzę że maksymalna ilość głośników to 6 .

Wieża oczywiście posiada wzmacniacz i jest dość mocna :lol: Boje się że coś się popali jak podłącze w taki sposób cały ten sprzęt.

Karta dźwiękowa 5.1 :>

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

te AUX to jest wejście czy wyjście? na 90 % jest to wejście więc głośniki krótko mowiąc nie będą dawać muzyki do wieży tylko przyjmować z wieży. wyjściem słuchawkowym z wieży podłączasz do wejścia AUX w głośnikach. Żeby było tak jak ty mówisz musiałbyś mieć wyjście z głośników a wejście we wieży. Krotko mówiąc po podłączeniu jack -> aux muzyke z wieży (np radia, cd) usłyszysz na głośnikach komputerowych ;p

Nic prawie z tego nie rozumiem :smiley: Ale z tego co przeczytałem to się chyba nie da ^^

No cóż trudno :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź :stuck_out_tongue_winking_eye:

Najprościej to zrealizować podłączając pod zielone gniazdo tylnego panelu rozgałęziacz jack/2x jack np. taki:

http://allegro.pl/rozgaleziacz-jack-3-5 … 98257.html

lub taki:

http://allegro.pl/rozgaleziacz-mini-jac … 89084.html (tu może przeszkadzać obudowa i podłączone przewody)

i podłączyć do niego zieloną wtyczkę od 5.1 i wejście aux wieży (selektor wieży ustawiony na aux in). Jeśli podłączysz wieże pod gniazdo słuchawkowe, w niektórych konfiguracjach płyta główna/obudowa jesz odcinany tylny panel, W części płyt głównych gniazdo słuchawkowe ma malutki wzmacniacz i wejście wieży będzie przesterowane zaniżając drastycznie jakość dźwięku. Proponowane przez Ciebie podłączenie może działać (ale nie musi)i nie spowoduje uszkodzenia kompa.

Proponowane przeze mnie rozwiązanie ma zasadniczą zaletę: nie trzeba zmieniać każdorazowo ustawień karty dźwiękowej i możesz niezależnie od siebie włączać głośniki 5.1 lub wieżę albo oba na raz.