Głośniki a dźwięk

Ostatnio miałem problemy ze sprzętem i oddałem komputer do serwisu, bo mam jeszcze gwarancję. System został przeinstalowany, dysk C: został ‘odnowiony’, natomiast na dysku D: (nie-systemowym, z programami, grami itd.) pozostało wszystko, tyle że w Dodaj lub usuń programy tych programów i gier z dysku D: nie ma. Czyli te programy itd. są chyba ‘plikmi pustymi’, które trzeba zwyczajnie ręcznie skasować.

Podłączyłem głośniki, ale nie działają. Światełko się świeci, są włączone, ale nie ma dźwięku. Co robić? Karta dźwiękowa to Creative Sound Blaster Audigy. Czy system nie wykrywa karty, która nie jest zintegrowana (bo zintegrowaną z płytą głowną też mam w skrzynce)? A może potrzebne są sterowniki? Na komputerze nie ma nic zainstalowanego z dźwiękiem, podłączyłem tylko głośniki.

jakie masz Windows ? najpierw zainstaluj sterowniki jak zainstalujesz i dźwięku nadal nie będzie napisz ;] Pozdrawiam

Wpisy o programach w Dodaj/Usuń programy znajdowały się w rejestrze, który był w całości na dysku C: :frowning:

Wszystkie programy, które były zainstalowane, tzn. takie, które instalowałeś na kompie za pomocą instalatora

będziesz musiał usunąć ręcznie z dysku :-o (bez wpisów w starym rejestrze nie będą działać), a potem je ponownie zainstalować.

Nie musisz kasować programów, które ręcznie wypakowywałeś z archiwów. :slight_smile:

deFco247 myliwsz się, większośc będzie działać, choć niektóre mogą się nie uruchomić.

Tyle, że część dzisiejszych programów przechowuje ustawienia w rejestrze.

Niektóre bez tych danych mogą się już nie uruchomić.

A do tematu wracając - wgraj sterowniki do karty na przykład te lub ze strony Creative

Gdy włączam instalkę sterowników, pojawia się komunikat, że instalacja zostanie zamknięta i żeby upewnić się, że produkt jest zainstalowany przed instalacją sterowników.