Głośniki buczą ale tylko te podłączone do zielonego gniazda

Witam,

podłącz głośniki pod inną listwę zasilającą, mógłbyś nagrać jakąś"próbkę"? 

Już podłączałem pod inną listwę i bez rezultatu. Próbki niestety nie dam rady nagrać bo jak nagrywam telefonem to nie słychać tego buczenia.

a jak podłączysz do innego sprzętu/urządzenia np.telefon to jest tak samo?

Buczy dlatego, że robi się zwarcie na stykach jack-a. Sprawdź na słuchawkach te gniazdo czy wszystko działa.

 

nie, w telefonie słychać normalnie

jak podłączyłem słuchawki do gniazda to buczało

To masz uszkodzone gniazdo i tyle. Ewentualnie zainstaluj sterowniki do swojej karty dźwiękowej. Spróbuj tych: http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false#High Definition Audio Codecs

instalowałeś sterowniki do dźwięku? jak nie to podaj jaki masz system peracyjny, windows 7,8,8.1 32 bit, 64 bit

 

to nie musi być wina wyjścia, poczekaj chwilkę nie pisz od razu najgorszej odpowiedzi…

Instalowałem. Najpierw z CD dostarczonej z płytą główną, potem je usunąłem i zainstalowałem ze strony producenta (były nowsze). System: Win 7 Pro 64 bit.

Spróbuj z tym sterownikiem co Ci podesłałem.

Wygląda na problem gniazda, sprzężenie/ekranowanie/inne.

 

A zobacz jak na sterowniku systemowym, czyli odinstaluj firmowy ster do karty.

ewentualnie spróbuj OS od linux’a np. ubuntu.

 

Niestey to samo (nadal buczy i dwa przednie grają bardzo cicho).

Już sprawdzałem. Na systemowym wogóle ich nie słychać a dźwięk idzie z głośników z monitora.

Sprawdź jeszcze na linuxie (Np. ubuntu. livecd - bez instalowania) Jeśli nadal to samo, to uszkodzone gniazdo. W niektórych sterownikach realteka da się zmienić gniazdom ich funkcje.

Uruchomiłem ubuntu ale jak testowałem poszczególne głośniki to nie było żadnego dźwięku-muzyki tylko jakieś trzaski. Ale w tych dwóch pzrednich głośnikach były słabiej słyszalne.

 

Ale przypisałem wejście liniowe na wyjście głośników przednich i działają znakomicie. Ale i tak będę musiał oddać płytę do naprawy/wymiany.

 

Dzięki za pomoc.