Głośniki Creative 5,1 działają tylko 2

Witam. Mam głośniki Creative Inspire T 6060. Przed formatowaniem działały wszystkie nic nie przepinałem sterowniki instalowałem już po kilka razy. W właściwościach wszędzie jest poustawiane na 5,1. w teście głośników wychodzi że wszystkie działają , ale jak słucham muzyki to działają tylko 2 i subwoofer. Jeżeli macie jakieś pomysły to pisać ;p

Już wiele razy był poruszany ten temat. Jeśli nie masz muzyki w 5.1 tylko w stereo to będą działały ci tylko 2 głośniki.

No wszystko spoko tylko dlaczego wcześniej działały wszystkie? …

Może miałaś jakieś programowe sprzężenie czy coś w tym rodzaju, i teraz nie zainstalowałeś tego programu.

To jest tylko jedyny sposób? Jesteś w stanie polecić jakiś program?

Ja też mam głośniki 5.1 ale mi wszystkie działają bez żadnego dodatkowego oprogramowania. Jak słuchasz muzyki przez Winampa to spróbuj zainstalować to http://www.winamp.com/plugin/winampac3/221648 może coś pomoże.

Zainstalowałem i bez zmian…

Jeśli muzyka jest nagrana w stereo to 5.1 można uzyskać jedynie sztucznie, co moim zdaniem jest bez sensu. Jeśli kupujesz głośniki z myślą o słuchaniu muzyki to kupujesz porządny zestaw 2.0, ewentualnie 2.1 i tyle w temacie. 5.1 jest do filmów z dźwiękiem przestrzennym.

Tylko przed formatem wszystko idealnie grało…

Jaka karta dźwiękowa? Zmień w ustawieniach karty dźwiękowej ustawienia głośników z 2ch na 5ch i będzie grało