Głośniki Creative 5.1 - nie działają

Kupiłem sobie głośniki creative 5.1 i chciałem sobie podłączyć do komputera ale mam tylko 3 wejścia. Głośniki także mają 3 końcówki. Ale jedno z wyjśc jest do mikrofonu. Słyszałem że można to jakoś ustawić żeby te głośniki działały bez dokupowania karty muzycznej. Czy ktos moze wie jak to zrobić?

A karta dźwiękowa Twoja obsługuje 5.1,czy nie?

Jeśli masz starą płytę to pewnie masz tak:

o - głośniki

o- Line in

o - mic

…a twoja karta musi obsługiwać 5.1 :stuck_out_tongue:

nom właśnie tak mam … no i jak zrobić żeby działały głośniki 5.1?

karta to chyba SoundMax Integrated Digital Audio

Kupić nową kartę ;]

a nie da się jakoś tej ustawić czy coś?

gruber wejdź na stronę producenta i znajdź opis konkretnego modelu, który masz. Jeżeli pisze tam, że nie obsługuje dźwięku 5.1 to nic nie zrobisz. Bo jak ??

witam - wszystko zależy jaka masz ta kartę … ja mam zwykłą AC97 ale obsługuje dzwiek 5.1. sa z tyłu tylko trzy gniazda i jeden z głosników własnie pod to gniazdo sie podłacza a w opcjach karty przełączasz z wejscia na wyjscie. wtedy zamiast mikrofonu masz kolejne gniazdo do głośników. karte mozesz szybko sprawdzić w ten sposób; w pasku przy zegarku powinna być ikona karty dzwiekowej, klikasz na nią i wybierasz konfiguracje głośników i wtedy mozesz sobie ustawić ile ma być głośników2.1. , 4.0., 5.1. , wszystko zalezy od karty ale powinienes sobie dac radę…

Ale właśnie gdzie to się przełącza z wejścia na wyjście.

w panelu sterowania bedziesz miał; dzwieki mowa … ustawienie głośników… zakładka audio …odtwarzanie dzwieku … zaawansowane …

ustawienie głosników i tam bedziesz miał różne opcje konfiguracji głośników

Nom już niby wszystkie działają. Jednak prawy tylni głośnik działa dużo gorzej niż reszta. Jaka mozę być tego przyczyna.

Zamieniłem kabelki prawego i lewego głośnika i wtedy gorzej działał lewy tylni głośnik.

Witam!

Masz uszkodzony kabel - do wymiany.

głośniki były kupione wczoraj …

a pozatym jak napisałem jak zmieniłem:

P głośnik podpiołem do L wejścia a L głośnik do P wejścia. to wtedy gorzej działał głośnik po lewej stronie.

Sprawdź na innym komputerze.

Jak będą nadal źle działąć to ==> gwarancja.