Głośniki Creative A60-Nie słychać głosu

Jako że tamten temat nwm za co poleciał do kosza:

A już wiem,czytałem tylko porady nie zauważyłem jak ktoś pisał co innego …

http://forum.dobreprogramy.pl/glosniki-creative-problem-t485575.html

Ciąg dalszy tutaj.

Himmer,może to wina tych wejść gdzie się podłączą głośniki?

Jak możesz to sprawdź u kogoś czyli na innym kompie. To będzie najprostszy sposób czy będzie ten sam efekt i dalsze działania od wyników na drugim komputerze. Próbowałeś wsuwać te jacki do gniazda nie do końca tylko troszke żeby brakowało i cały czas odsłuchując w tym czasie jakąś myzykę i czy będzie jakaś poprawa do uzyskania pełnego dżwięku.

Ok.Zaraz spróbuje

Ps.Odłączyłem klawiature i działają płynnie głośniki przez USB.

Wiesz może czy jest jakieś ? hmm…Tak żeby poszerzyć te porty usb? Podłączyć do jednego,takie jakby eurozłącze

Upewnij się czy wkładasz do gniazda przypisanego jako przednie , u mnie jest koloru zielonego. Nie wiem jaką masz kartę dźwiękową do ilu możesz mieć głośniki. A ten zestaw jest 2.0 chyba to też pilnować ustawienia na takie. To tyle narazie nie będziemy wszystkich możliwych sytuacji wypisywać żeby mętliku nie robić.

Dodane 16.04.2012 (Pn) 13:27

Niby są ale te zwykłe co bezbośrednio rozdzielają z usb może ci nie wyrobić z mocą i nie będą działały razem podłączone. Sprawdź w menedżer urządzeń/ kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej/ i wejdziesz na wszystkie główne koncentratory usb na zakładkę zasilanie. I u mnie np wyswietla całkowite dostępne zasilanie 500 mA na port. I tak przelecisz aż natrafisz że będzie wyświetlało głosniki podłączone i ile prądu ciągnie. Jak przełożysz na klawiaturę i też sprawdzisz ilie prądu . Tak że suma nie może przekraczać 500 mA . U mnie sam modem przez usb dokladnie tyle ciągnie i jak podłączyłem dodatkowo kamerkę to nie działała prawidłowo. Dopiero podłączenie do innego portu czyli na przednim panelu dało pozytywny efekt. Bo jesli przekroczą oba w sumie 500 na jednym porcie to trzeba szukać jakiegoś adapteru pci na usb.

Bardzo łatwo kupić uszkodzone głośniki - czasem coś z kabelkiem albo z membraną. Dlatego warto kupować w internetowym sklepie magicznaplaneta. Wybór mają szeroki, marki tylko dobrej jakości, no i ceny są bardzo atrakcyjne względem sklepów tradycyjnych.

Ale przez usb działają mu dobrze to czy jacki w tym czasie ma odłączone wolne. Wygląda że przez usb ma pełne zasilanie do tych głośników i dlatego dźwięk jest pełny z głosem jak to wyraził a jackami łącząc jakby potrzebowały dodatkowo przez zasilacz sieciowy do uzyskania pełnego dźwięku . Więc rzeczywiście jakieś uszkodzenie czy wada łącząc przez inne kable jak ma taki model. Najlepiej jak pisałem sprawdzić na innym kompie czy efekt ten sam tym sposobem nie przez usb. Nie wiem jak łączy jack-ami to nie ma wtyczki zasilacza sieciowego do gniazdka są rózne modele wersje a nie wiemy dokładnie jaki Giiixxxx6 , ma i czy rzeczywiście jest wada tego egzemplarza tym sposobem łączenia. Nie ma przełącznika na usb i jacki w tym modelu czy automatycznie ma się odbywać.