Głośniki Creative GigaWorks G500 nie uruchomiają się


(Góral105) #1

Pewnego dnia... głośniki Creative GigaWorks G500 po prostu przestały się uruchamiać, po podłączeniu do prądu i naciśnięciu pstryczka nie świeci się lampka od POWER, nie mówiąc już o działaniu głośników czy przewodowego pilota.

Da radę coś zrobić? Jak myślicie co mogło się zepsuć?

Raczej wykluczam "złamanie" kabla- nie miałem okazji, z zasilaniem prądem jest wszystko OK, na dodatek głośniki były podłączone do listwy antyprzepięciowej, więc nie sądzę, żeby coś po tej stronie- inny sprzęt działa poprawnie.


(Gural7) #2

Może zasilacz się poprostu spalił.

-- Dodane 27.05.2010 (Cz) 21:43 --

Zasilacz oczywiście zasilający zestaw głośników,zasilacz całkowicie odczepialny czy gdzieś w subwoferze schowany ?


(Góral105) #3

Schowany, bo na zewnątrz to mam tylko pilota i głośniki. :slight_smile:


(Gural7) #4

Kurde,bo gdyby zasilacz był razem z kablem zasilającym można by go było wymienić a tak pozostaje ci oddanie na gwarancje jak masz,jak nie to do jakiegoś serwisu i opcja ostatnia kupienie nowego zestawu.


(Góral105) #5

Gwarancja się skończyła pół roku temu... :o

Myślisz, że w każdym komputerowym serwisie naprawią mi głośniki? Mam nadzieję, że nie wyślą do producenta- bo Creative chyba nie ma serwisu w Polsce.


(Gural7) #6

Napewno w którymś je przyjmą ,ewentualnie najlepiej zapytać ile najpierw wezmą za taką naprawę,by naprawa nie wyniosła więcej niż kupno nowego zestawu.


(Góral105) #7

Głośniki kosztowały, jak dobrze kojarzę ponad 600zł, więc raczej tyle nie wezmą.

Dzięki za pomoc. Mój ojciec mówił, że to może jakiś bezpiecznik poszedł- tylko czy takie głośniki mają takie coś? Albo jakiś opornik?


(Gural7) #8

Nie ma ,co do opornika nie wiem,ale poszedł u ciebie zasilacz,kwestia tego jak creative go tam zmontował,jak będzie oddzielne na innej płytce krzemowej,to wymiana nie będzie trudna i droga,poprostu wymieni na zasilacz o takich samych wartościach Volt(V) i Amper(A) i wszystko będzie cacy.


(Monczkin) #9

Góral105 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Zapoznaj się proszę z zasadami zakładania tematów na forum. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

viewtopic.php?f=16&t=394978


(Maqll) #10

Głośniki Creative Gigaworks G500 mają wadę konstrukcyjną i trzeba je troszkę przerobić. Przerobiłem kilkanaście sztuk i wszystkie działają. Sprawa nie jest bardzo skomplikowana. Pozdrawiam maqll@tlen.pl z Wrocławia