Głośniki creative inspire T6100

Niedawno kupiłam sobie nowe głośniki creative inspire T6100. w zestawie est 5 głośników i subwoofer. po podłączeniu do komputera działają mi 4 głośniki natomiast nie działa mi głośnik centralny.

Dodam że mam windowsa XP

a

karta muzyczna to Creative Sound Blaster Live jeżeli to w czymś pomoże… POMOCY!Wykrzyknik

A sterowniki są zainstalowane? I głośniki są dobrze podłączone?

a na pewno dobrze podłączyłeś? i po podłączeniu czy przestawiłeś w programie na głośniki 5.1 ? bo na pewno jakieś tam programik do swojej karty dźwiękowej posiadasz co nie? ja tak np. mam że muszę w takim programiku co dostałem do karty dźwiękowej zaznaczyć ptaszkiem na głośniki 5.1 i działa :slight_smile: Ale na razie mam inny zestaw głośników T3100 2.1 :wink:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

tak sterowniki mam zainstalowane z oryginalnej płyty. Głośniki są dobrze podłączone - w teście głośników słychać również centralny. Natomiast w trakcie odtwarzania muzyki centralny głośnik milczy jak zaklęty :slight_smile:

hmm… to naprawdę nie wiem co może być nie tak grane. Nie miałem szczerze takich problemów. A we filmach działa ten głośnik centralny?

ani w filmach ani w muzyce

dziwi mnie to że nie działa…

a przestawiłeś w oprogramowaniu tej karty dźwiękowej coś, żeby działała z głośnikami 5.1 ??

Mam te same głośniki co Ty.

Centralny nie gra w muzyce nigdy.

Jeśli chodzi o filmy to gra tylko jeśli film jest w systemie Surround 5.1

Np. przy filmie z divxa nie działa centralny, natomiast przy filmach DVD z surround 5.1 centralny głośnik służy do odtwarzania dialogów.

czy ktoś ma link do sterowników tego cacka creative inspire T6100

eeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

To czy głośnik centralny będzie działał podczas odtwarzania muzyki zależy tylko od karty dźwiękowej, ponieważ ja mam te same głośniki (T6100) i u mnie niezależnie od odtwarzanych dźwięków wszystkie głośniki zawsze grają.

Moze mi ktos wysłac sterowniki do tej karty muzycznej z Creative. Jak moze ktos to niech wysle na gg lub emaila Pozdrawiam :slight_smile: