Głośniki Creative SB380 - gdzie naprawić wtyczkę?

Witam!

Posiadam zestaw j.w. i problem polega na tym, że ułamany jest jeden pin od wtyczki, która łączy głośniki z subwoferem, przez co nie działa jeden głośnik (ten bez regulacji głośności) i tu pytanie - czy da się domowym sposobem naprawić tą usterkę, czy istnieje możliwość zakupu samej takiej wtyczki?

Uważasz, że wszyscy wiedzą co to za wtyczka? Może jakieś zdjęcie zamieścisz?

Witam.Jest to Jack mały 3,5mm koszt około zł.Do kupienia w każdym sklepie z częściami elektronicznymi.

To jest wtyczka podobna do PS/2 z tą różnicą, że jak w PS/2 jest plastikowa prostokątna poprzeczka, tak we wtyczce są piny

P.s. wiem jak wygląda jack - to nie jest to :wink:

Witam.Najlepiej daj fotkę to wtedy będzie łatwiej Ci coś doradzić,fotkę możesz zrobić nawet komórką.

Trochę mi zeszło, ale jest

http://img233.imageshack.us/img233/9540/dsc00389o.jpg - widok z boku

http://img213.imageshack.us/img213/1201/dsc00391v.jpg - widok z przodu

robione telefonem :oops:

Chyba będzie trudno coś wymyślić. Osobiście w handlu takich wtyczek nie spotkałem. Chyba że szukał byś w katalogach takich firm jak n.p"ELFA". Ale obawiam się że to może być wtyk robiony pod konkretne zamówienie a wtedy tylko serwis #-o . Żeby choć ta twoja była rozbieralna to można by pokusić się o naprawę ale niestety nie jest. Albo gdyby dorwać skądś(ale skąd) taką wtyczkę z obłożonymi pinami tak jak jest potrzebne u ciebie i wymienić całość. Pytanie skąd wziąć :frowning: . Współczuję ale trudno coś doradzić. Zajrzę do katalogu ELFY, jeżeli coś będzie to się odezwę. Pozdrawiam.

Żeby chociaż dostępna była rozbieralna :roll: to już jakoś poradziłbym sobie… a tak to pewnie serwis pozostaje - gwarancji już nie mam, a nawet jakby to takiego uszkodzenia chyba gwarancja nie obejmuje :frowning: . Zorientuję się, gdzie blisko Rzeszowa (albo w samym) jest serwis i zapytam, a jak nie to pozostaje sprzedać jako uszkodzone.

Swoją drogą: dzięki xyzzyz za zainteresowanie tematem - jak coś…to daj znać.

Pozdrawiam

edit:

Nie ma szans na naprawę w serwisie cyt. za http://pl.creative.com/

Produkt, który Państwo wybrali został sklasyfikowany jako ‘Zakończenie prowadzenia usług gwarancyjnych’ Wsparcie techniczne takiego produktu ograniczone jest do materiałów dostępnych online, takich jak Rozwiązania z Bazy Wiedzy,sterowniki, aktualizacje aplikacji i dokumentacja produktów dostępnych na stronie działu wsparcia technicznego firmy Creative. Użytkowników zapraszamy do korzystania z forów dyskusyjnych celem uzyskania dalszych informacji. #-o

Posłuchaj: W 100% pewien nie jestem ale chodzi chyba o “Złącze mikrofonowe miniDIN” 8 lub 9 pinowe(twoje zdjęcie jest niewyraźne i nie umiałem się doliczyć). W katalogu ELFY znalazłem takie. Cena przy 1 sztuce 11 do13 zł. Proponuję ci zrobić lepsze zdjęcie i wysłać zapytanie na:obsługa klienta@elfa.se. Stronę w internecie mają:www.elfe.se Telefon:22/520-22-20. Podaję ci tyle namiarów bo mam starszy katalog i gdyby były jakieś zmiany to próbuj na różne sposoby. Wszystko co mogłem zrobić :smiley: . Pozdrawiam.

Dzięki ! zapytam - złącze jest 9-cio pinowe - takie http://www.kabelek.pl/go/_info/index.ph … c7464b1c1f

-to w takim razie jest to za 13zł. W specyfikacji pisze:podłączenie-lutowanie. Dasz radę. Jak już wiesz jakie to jest to pytaj w porządnym sklepie z elektroniką. Rzeszów nie wioska :lol: może znajdziesz.

Dodane 21.03.2010 (N) 17:32

  • no to już masz. Pytanie tylko o jakość bo to też ważne. ELFA ma elementy najwyższej jakości i dlatego mają ceny #-o .