Głośniki Creative SB380 - gdzie naprawić wtyczkę?


(stranger 004) #1

Witam!

Posiadam zestaw j.w. i problem polega na tym, że ułamany jest jeden pin od wtyczki, która łączy głośniki z subwoferem, przez co nie działa jeden głośnik (ten bez regulacji głośności) i tu pytanie - czy da się domowym sposobem naprawić tą usterkę, czy istnieje możliwość zakupu samej takiej wtyczki?


(Cedar) #2

Uważasz, że wszyscy wiedzą co to za wtyczka? Może jakieś zdjęcie zamieścisz?


(model12) #3

Witam.Jest to Jack mały 3,5mm koszt około zł.Do kupienia w każdym sklepie z częściami elektronicznymi.


(stranger 004) #4

To jest wtyczka podobna do PS/2 z tą różnicą, że jak w PS/2 jest plastikowa prostokątna poprzeczka, tak we wtyczce są piny

P.s. wiem jak wygląda jack - to nie jest to :wink:


(model12) #5

Witam.Najlepiej daj fotkę to wtedy będzie łatwiej Ci coś doradzić,fotkę możesz zrobić nawet komórką.


(stranger 004) #6

Trochę mi zeszło, ale jest

http://img233.imageshack.us/img233/9540/dsc00389o.jpg - widok z boku

http://img213.imageshack.us/img213/1201/dsc00391v.jpg - widok z przodu

robione telefonem :oops:


(xyzzyx) #7

Chyba będzie trudno coś wymyślić. Osobiście w handlu takich wtyczek nie spotkałem. Chyba że szukał byś w katalogach takich firm jak n.p"ELFA". Ale obawiam się że to może być wtyk robiony pod konkretne zamówienie a wtedy tylko serwis #-o . Żeby choć ta twoja była rozbieralna to można by pokusić się o naprawę ale niestety nie jest. Albo gdyby dorwać skądś(ale skąd) taką wtyczkę z obłożonymi pinami tak jak jest potrzebne u ciebie i wymienić całość. Pytanie skąd wziąć :frowning: . Współczuję ale trudno coś doradzić. Zajrzę do katalogu ELFY, jeżeli coś będzie to się odezwę. Pozdrawiam.


(stranger 004) #8

Żeby chociaż dostępna była rozbieralna :roll: to już jakoś poradziłbym sobie... a tak to pewnie serwis pozostaje - gwarancji już nie mam, a nawet jakby to takiego uszkodzenia chyba gwarancja nie obejmuje :frowning: . Zorientuję się, gdzie blisko Rzeszowa (albo w samym) jest serwis i zapytam, a jak nie to pozostaje sprzedać jako uszkodzone.

Swoją drogą: dzięki xyzzyz za zainteresowanie tematem - jak coś...to daj znać.

Pozdrawiam

edit:

Nie ma szans na naprawę w serwisie cyt. za http://pl.creative.com/

Produkt, który Państwo wybrali został sklasyfikowany jako 'Zakończenie prowadzenia usług gwarancyjnych' Wsparcie techniczne takiego produktu ograniczone jest do materiałów dostępnych online, takich jak Rozwiązania z Bazy Wiedzy,sterowniki, aktualizacje aplikacji i dokumentacja produktów dostępnych na stronie działu wsparcia technicznego firmy Creative. Użytkowników zapraszamy do korzystania z forów dyskusyjnych celem uzyskania dalszych informacji. #-o


(xyzzyx) #9

Posłuchaj: W 100% pewien nie jestem ale chodzi chyba o "Złącze mikrofonowe miniDIN" 8 lub 9 pinowe(twoje zdjęcie jest niewyraźne i nie umiałem się doliczyć). W katalogu ELFY znalazłem takie. Cena przy 1 sztuce 11 do13 zł. Proponuję ci zrobić lepsze zdjęcie i wysłać zapytanie na:obsługa klienta@elfa.se. Stronę w internecie mają:www.elfe.se Telefon:22/520-22-20. Podaję ci tyle namiarów bo mam starszy katalog i gdyby były jakieś zmiany to próbuj na różne sposoby. Wszystko co mogłem zrobić :smiley: . Pozdrawiam.


(stranger 004) #10

Dzięki ! zapytam - złącze jest 9-cio pinowe - takie http://www.kabelek.pl/go/_info/index.ph ... c7464b1c1f


(xyzzyx) #11

-to w takim razie jest to za 13zł. W specyfikacji pisze:podłączenie-lutowanie. Dasz radę. Jak już wiesz jakie to jest to pytaj w porządnym sklepie z elektroniką. Rzeszów nie wioska :lol: może znajdziesz.

-- Dodane 21.03.2010 (N) 17:32 --

  • no to już masz. Pytanie tylko o jakość bo to też ważne. ELFA ma elementy najwyższej jakości i dlatego mają ceny #-o .