Głośniki czy słuchawki?

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem czegoś co dałoby mi dźwięk :stuck_out_tongue: Tylko tu się zaczyna problem. Nie wiem czy lepiej wziąć słuchawki czy jakiś zestawik. Problem w tym, że na razie jestem dosyć ograniczony pod względem wolnego miejsca. Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić), zestawy 5.1 wymagają dużo miejsca + jakieś stojaki, aby w pełni wykorzystać jakość dźwięku. Jeśli się mylę, poprawcie mnie (może się mile zaskoczę :D). Jeśli już to pozostają zestawy 2.0 lub 2.1. Gdybym zaś miał wybrać słuchawki to czy mają być 2 kanałowe czy może “5.1”. Urządzenia te będą wykorzystywane głównie do gier. Jeśli słuchawki to najlepiej z mikrofonem. Cena? Słuchawki - poniżej 200 zł, a jeśli miałbym wybrać głośniki to okolice 300 zł.

PS. Czy gdybym wybrał głośniki 2.1 to czy mógłbym dokupić potem dodatkowe satelitki?

PS2: Nie tyle mam mały pokój, co po prostu nie miałbym raczej gdzie ulokować głośników.

Pozdrawiam

Wiesz, to zależy do czego je chcesz używać. Jak wolisz sobie posłuchać “sam” muzyki to polecam słuchawki. Ale jak wolisz bardziej hucznie, i z trzęsieniem szklanek to lepiej głośniki.

Do gier to lepiej 5.1 ale jak wolisz sobie połupać muzyką to 2.1 powinno styknąć :slight_smile: .

Nie brałeś pod uwagę, aby podłączyć komputer do zestawu audio?

Słuchawki to bardzo dobre rozwiązanie,można hałasować o każdej porze dnia i nocy :wink:

Polecam test na PClabie:

http://pclab.pl/art39650.html

Kompa mam obecnie podłączonego do mini-wieży. Znajduje się jednak jakieś 2,5 metra ode mnie i głośniki nie są równo rozmieszone po obu stronach. (chociaż dźwięk raczej nie jest zły).

Czy odpowie mi ktoś na moje wątpliwości co do głośników?

Jeśli chodzi o słuchawki to po przeczytaniu podanego w temacie testu zastanawiam się nad:

-Creative Headset HS-800 Fatal1ty Gaming

-Plantronics GameCom 377

Które są lepsze? Może wybrać coś jeszcze innego czy jednak kupić głośniki?

Pozdrawiam

Ja bym Ci radził głośniki, ale wybór należy do Ciebie… Tylko nie takie za 20zł z Biedronki :slight_smile: , ale porządne drewniane kolumienki z subikiem itd.

Na przykład:

http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/152741

Dołożyłbyś 150PLN’ów i po sprawie :smiley: .

Dodane 19.12.2009 (So) 20:59

Co do głośników to zależy jak je sobie ustawisz. Nawet najlepsze głośniki nie dadzą Ci ładnego efektu jak je do bani poustawiasz.

W przypadku 2.1 ustaw subwoofer na dole a satelity na wysokości głowy albo wyżej lekko skierowane w dół.

A w przypadku 5.1 także ustaw suba na dole, centralny na monitorze (lub w podobnym miejscu) przednie po bokach a tylne naprzeciwko przednich.

Ja mam niestety w monitorze

A więc chyba pozostaje mi na razie zadowolić się słuchawkami. 150 zł więcej to jednak trochę za dużo jak na chwilę obecną, skoro i tak nie będę mógł ustawić właściwie tych głośników. Szykuje się zakup na najbliższą przyszłość.

Co do słuchawek, które z tych dwóch są lepsze (chyba, że macie inne propozycje):

-Creative Headset HS-800 Fatal1ty Gaming

-Plantronics GameCom 377

??