Głośniki czy słuchawki?

(Kriss91) #1

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem czegoś co dałoby mi dźwięk :stuck_out_tongue: Tylko tu się zaczyna problem. Nie wiem czy lepiej wziąć słuchawki czy jakiś zestawik. Problem w tym, że na razie jestem dosyć ograniczony pod względem wolnego miejsca. Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić), zestawy 5.1 wymagają dużo miejsca + jakieś stojaki, aby w pełni wykorzystać jakość dźwięku. Jeśli się mylę, poprawcie mnie (może się mile zaskoczę :D). Jeśli już to pozostają zestawy 2.0 lub 2.1. Gdybym zaś miał wybrać słuchawki to czy mają być 2 kanałowe czy może "5.1". Urządzenia te będą wykorzystywane głównie do gier. Jeśli słuchawki to najlepiej z mikrofonem. Cena? Słuchawki - poniżej 200 zł, a jeśli miałbym wybrać głośniki to okolice 300 zł.

PS. Czy gdybym wybrał głośniki 2.1 to czy mógłbym dokupić potem dodatkowe satelitki?

PS2: Nie tyle mam mały pokój, co po prostu nie miałbym raczej gdzie ulokować głośników.

Pozdrawiam

(Piter9713) #2

Wiesz, to zależy do czego je chcesz używać. Jak wolisz sobie posłuchać "sam" muzyki to polecam słuchawki. Ale jak wolisz bardziej hucznie, i z trzęsieniem szklanek to lepiej głośniki.

Do gier to lepiej 5.1 ale jak wolisz sobie połupać muzyką to 2.1 powinno styknąć :slight_smile: .

(G Stanislaw) #3

Nie brałeś pod uwagę, aby podłączyć komputer do zestawu audio?

(Kwalimir) #4

Słuchawki to bardzo dobre rozwiązanie,można hałasować o każdej porze dnia i nocy :wink:

Polecam test na PClabie:

(Kriss91) #5

Kompa mam obecnie podłączonego do mini-wieży. Znajduje się jednak jakieś 2,5 metra ode mnie i głośniki nie są równo rozmieszone po obu stronach. (chociaż dźwięk raczej nie jest zły).

Czy odpowie mi ktoś na moje wątpliwości co do głośników?

Jeśli chodzi o słuchawki to po przeczytaniu podanego w temacie testu zastanawiam się nad:

-Creative Headset HS-800 Fatal1ty Gaming

-Plantronics GameCom 377

Które są lepsze? Może wybrać coś jeszcze innego czy jednak kupić głośniki?

Pozdrawiam

(Piter9713) #6

Ja bym Ci radził głośniki, ale wybór należy do Ciebie... Tylko nie takie za 20zł z Biedronki :slight_smile: , ale porządne drewniane kolumienki z subikiem itd.

Na przykład:

http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/152741

Dołożyłbyś 150PLN'ów i po sprawie :smiley: .

-- Dodane 19.12.2009 (So) 20:59 --

Co do głośników to zależy jak je sobie ustawisz. Nawet najlepsze głośniki nie dadzą Ci ładnego efektu jak je do bani poustawiasz.

W przypadku 2.1 ustaw subwoofer na dole a satelity na wysokości głowy albo wyżej lekko skierowane w dół.

A w przypadku 5.1 także ustaw suba na dole, centralny na monitorze (lub w podobnym miejscu) przednie po bokach a tylne naprzeciwko przednich.

Ja mam niestety w monitorze

(Kriss91) #7

A więc chyba pozostaje mi na razie zadowolić się słuchawkami. 150 zł więcej to jednak trochę za dużo jak na chwilę obecną, skoro i tak nie będę mógł ustawić właściwie tych głośników. Szykuje się zakup na najbliższą przyszłość.

Co do słuchawek, które z tych dwóch są lepsze (chyba, że macie inne propozycje):

-Creative Headset HS-800 Fatal1ty Gaming

-Plantronics GameCom 377

??