Głośniki do 300zł. 2.0 lub 2.1. Jakie?

No dobrze więc poszerzmy troszkę kwotę. Ale 300zł już razem z przesyłką (no chyba że będzie darmowa) to max/ Czy MICROLAB FC-330 będą najlepsze czy macie jeszcze jakieś propozycje

Edifier robi głośniki, z których powinieneś być zadowolony
http://allegro.pl/outlet-glosniki-komputerowe-edifier-r1010bt-2-0-bt-i7126465621.html

No to narazie mam 2 propozycje godne uwagi ale poczekam jeszcze. Microlaby maja taki + ze mają subwoofer

Zwróć uwagę przy tej konkretnie ofercie na to, co pisze sprzedawca:

Cena prezentowanego na aukcji produktu została obniżona ze względu na:

  • uszkodzone opakowanie transportowe (produkt bezpiecznie spakowany do wysyłki)
  • produkt po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (wymiana bezpiecznika)

Normalnie są o około 100zł droższe.

Faktycznie a ja bardzo nie lubie ryzyka przy zakupach. Więc narazie prowadzą Microlaby. Chociaz Edifiery mozna tez kupić do 300zł

Zapytaj ewentualnie u @x-kom.pl (to ten sam sprzedawca) czy daliby ci jakiś rabat na nieserwisowane.

@dean999 głośniki polecone przez Enzo1 mogę polecić osobiście (Microlab B77). Mam od bodaj 5 lat i nie wyobrażam sobie wymienić na inne. :wink: Nowe kosztują nieco ponad 300 zł. Nimi rozbujałbyś nie jednen dom, nie mówiąc o mieszkaniu. :wink: Mocy sporo, jakość świetna. No i na gigantyczny plus - z tyłu pokrętła od strojenia Bass i Treble.

Myślę, że mało co w tej cenie jeszcze można polecić więc zastanawiam się pomiędzy MICROLAB FC-330 a Edifier R1010. Dodam, że pokój jest bardzo mały bo to jakieś 2x3 metry. Głośność więc jest bez znaczenia. Bardziej chodzi o jakość dźwięku

Wybiorę chyba microlaby, plusem jest subwoofer który przyda mi się w grach, regulacja na nim a nie jak Edifierach z tyłu, no i trochę niższa cena. A opinie są swietne.

No to ja właśnie powiem, że przeciwnie. :wink: Aby w pełni wykorzystać potencjał subwoofera, potrzeba właśnie sporo miejsca i odpowiednich warunków. Umieścisz go na biurku bądź w jakiejś dziurze, to będzie tylko buczeć. Będziesz zaś słuchać za cicho, to będzie Ci brakowało tego basu…bo właśnie będzie za cicho. :wink: Subwoofer tego kalibru jak z tego Microlaba, lepiej postawić na ziemi aby miał troszkę wolnej przestrzeni z każdej strony.

W takich warunkach właśnie lepsze są kolumny pełnozakresowe, czyli 2.0. Jak masz taką opcję - nie zastanawiałbym się. Edifier dobra marka.

EDIT: Ważne - outletowi X-Komu można ufać. :wink: Sam swego czasu wziąłem w outlecie laptop o 400 zł tańszy i nie zawiodłem się. Masz też w końcu gwarancję i to bardzo renomowanego sklepu.

Jednak zaryzykuje microlaby. Wcześniej miałem creativy T3100 więc myśle, że to będzie dużo lepszy wybór chociaż tamte nie były tragiczne. Właściwie to już zamówiłem. Nie słucham muzyki często. Głównie tylko przy tym jak ćwiczę i to jest ich główne przeznaczenie do tego trochę gier. Zobaczymy jak się będą sprawować. Dam znać :slight_smile:

Zawiedziony na pewno nie będziesz. :wink: Po prostu skoro masz tak mały pokój, to myślę, że te Edifiery by prędzej spełniły swoją rolę. Czy są ogólnie lepsze - tego nie wiem.

Głośniki przyszły. Naprawdę jak na taką cenę nie spodziewałem się tak dobrego dźwięku. Miły ciepły odsłuch i bass dla wypełnienia całości a nie jak w jakichś creativach dudniący że głowa boli. Dokładnie tego oczekiwałem :slight_smile:

1 polubienie

a nie warto kupować 5.1 głosniki??:slight_smile:

Nie każdy ma gdzie i jak rozstawić odpowiednio 5.1. I nie oszukujmy się…jeżeli chodzi o muzykę i jakość, to nie ma dyskusji co lepsze. :wink:

Za takie pieniądze? Napewno przyzwoitych 5.1 nie kupisz

Niby Genius stworzył jakieś sensownie wyglądające 5.1 poniżej 500 zł, ale nie mam pojęcia jak brzmią i nic o nich nie słyszałem więcej (Genius SW-HF 4800). A poza nimi, dopiero powyżej 500 jak nie 600 zł mamy zestawy 5.1, które mogą walczyć z 2.0/2.1 z ceny ok. 300 zł. :wink:

Autor wątku wspominał głównie o słuchaniu muzyki, więc zestaw 5.1 byłby w tym przypadku przerostem formy nad treścią, a w przyjętej kwocie dodatkowo przykrym doświadczeniem.

Na szczęście zakup microlabow był bardzo trafiony i jestem w 100% zadowolony. Jedynie dziwi mnie dziwny dźwięk podczas wylączania głośników. W subwooferze takie głośne nie wiem jak to nazwać. Jednorazowe “Pyk” Pierwszy raz az wystraszylem sie ze cos sie stalo i nie wiem czy to powinno tak byc.

Pewnie po prostu skoki napięcia. :wink: Nie zdziwiłbym się jakbyś też jakieś radio czasem odbierał. :smiley: Ja w swoich B77 właściwie non stop słyszę jak ucho przystawię. No ale mieszkam 2 kilometry od masztu radiowo-telewizyjnego. :wink:

Edifier 2.1 XM6BT

Edifier R1010BT 2.0