Głośniki do 400pln


(teargas) #1

Cześć,
szukam głośników do 400 pln. Głośniki muszą mieć możliwość podłączenia do komputera oraz PS3 (podłączenie przez konwerter).


(WODZU) #2

Nie wiem jakiego zestawu szukasz, ale w przypadku 2.1 mogę polecić Edifier C2XD.


Nieznacznie przekraczają założony budżet, ale kolumny przednie są dwudrożne, przez co generują szerokie pasmo i jakiekolwiek kręcenie korektorem odtwarzaczy audio jest zbędne. Obudowy wszystkich głośników wykonane z MDF. Wzmacniacz, oprócz standardowych elektrycznych, posiada wejście optyczne oraz zabezpieczenie przed przesterem, co objawia się automatycznym ściszeniem gdy mogłoby to zaszkodzić głośnikom.
W “Ępiku” są za 425zł.
Jaką masz kartę dźwiękową w komputerze?


(marky.wolfheart) #3

https://goo.gl/AgTCLd Posiadam w domu głośniki creative`a i Logitecha abydwa zestawy 5.1 ale Logitech wypada znacznie lepiej pod względem jakości dźwięku
https://goo.gl/RKL91G a tutaj masz filmik testowy


(axis85) #4

Edifiery lub Microlaby. Żadnych Creative czy Logitechów…


(Grzesiekk) #5

Za te pieniądze to co najwyżej zestaw 2.1.


(blumberplumber) #6

Ja mam od jakichś 9 lat głośniki Logitech X530 (zestaw 5.1) i grają naprawdę zacnie!.

Tu masz przykładowy sklep:

Edifier też produkuje bardzo dobre głośniki; co do Microlab’ów, to ja się nie wypowiem niestety, ale Creative kojaży mi się z dobrymi kartami dźwiękowymi SoundBlaster, lecz głośniki także powinny być ok :). Osobiście poleciłbym, albo te Logitech’y, albo coś od Edifier’a, ale te będą zaś droższe. Musisz pokopać trochę w Sieci i dopasować zestaw przede wszystkim do budżetu i potrzeb :slight_smile:


(daras28-82) #7

Nie lepiej za tą kasę poszukać jakieś starego wzmacniacza i kolumn?

Ja ostatnio córce skompletowałem do pokoju zestaw Amplituner Unitra ZRK AT9115 + kolumny Renkforce LB6090 produkowane dawno temu przez Tonsil.
Żadne głośniczki komputerowe nie podskoczą ani pod względem jakości, brzmienia ani mocy.
Do trzech stówek naprawdę można coś wyrwać co zagra dużo lepiej niż te małe pierdziawki.


(WODZU) #8

Takie rozwiązanie też jest dobre, tylko że przy tej kwocie odradzałbym kupowanie w ciemno, np. na Allegro czy OLX, bez wcześniejszego obejrzenia na żywo. Nawet jeśli to stary sprzęt, to mało kto sprzedaje tanio coś w dobrym stanie. A można się nieźle rozczarować, gdy przy głośniejszym odtwarzaniu np. wykruszą się leciwe piankowe zawieszenia membran.
Edifiery, które poleciłem, grają bardzo czysto (podpięte pod Asus Xonar DX/XD) i bez problemu robią łomot w moim biurze o powierzchni blisko 50m2.


(Krzysztof Nowak) #9

Polecam Edifier 2.0 R1600TIII


(teargas) #10

A co myślicie o głośnikach firmy Sven?


(Aw@mo) #11

Ja ze swojej strony mogę polecić te głośniki mam kilka mscy i jestem bardzo zadowolony : https://www.komputronik.pl/product/264519/ca-drum-n-bass-rocklin-ca-1508-bt.html


(WODZU) #12

Które konkretnie masz na myśli?


(daras28-82) #13

O głośnikach się nie myśli.
Należy ich słuchać i na tej podstawie wybierać.