Głośniki do ~400zł. Logitech G51

Witam,

Zamierzam kupić głośniki 5,1 do mojej karty Asusu xonar dx. Chciałbym żeby były to jakieś dobre głośniczki 5.1 ale też żeby cena była przyzwoita… Obecnie posiadam głośniki 2.1 ale słyszałem, że ta karta dźwiekowa(po zmianie z integry) daje ciekawy efekt i poprawe jakości dopiero przy 5.1. Najbardziej interesują mnie głośniki Logitech g51. Moje pytanie czy to dobre głośniki?? ;> Może polecacie coś lepszego w tej cenie??

Ja bym je kupił bez wahania. Dobra firma ciekawy design dobry dźwięk świetna jakość cena również przyzwoita.

Cytat z magazynu next:

ZALETY


- niezłe brzmienie


- dość czysty bas w pełnym paśmie


WADY


- zbyt wysoka cena


- sztywny przewód pilota


ROKOWANIA


Popularność komputerowych głośników 5.1 powoli spada. Wysoka cena ograniczy popularność testowanego zestawu.


Parametry


Moc zestawu 155 W (RMS)


Przewody przód/tył 160 cm/440 m


Pilot przewodowy


Kolor czarny+złoto


Wejścia analogowe 5.1 i stereo (AUX)

A co to ma wspólnego? Czyli gdy podepniesz 7.1 będzie bosko? 5.1 przydaje się do filmów DVD i giercowania z dźwiękiem przestrzennym (o ile dobrze doczytałem karta obsługuje EAX 2, choć nie wiem czy hardwareowo czy softwareowo.). Po drugie te Logi grają OK ale bez rewelki, satelity grają lepiej niż w podobnym zestawie Creative (jak na moje ucho), bas wiadomo bardziej dudni niż gra ale przy takim subwooferku inaczej się nie da.

bardziej skłaniałbym się ku :

http://www.allegro.pl/item508153752_wis … wiele.html

lub

http://www.allegro.pl/item510471829_gen … w_rms.html

[możesz szukać innych sklepów - brałem pierwsze lepsze, jakie znalazłem]

Chodziło mi właśnie o dźwiek przestrzeny, czyli o to że dopiero wtedy efekty płynące z głośników dają naprawde ciekawy efekt, o który na 2.1 nie ma co marzyć … :smiley:

Zastanawiałem się też nad geniusami, ale wydaje mi się, że logitech g51 nie są jakąś dużo gorsze jakościowo a za to ich wygląd bardziej mi odpowiada :oops: 8) :smiley: :slight_smile:

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi.

Pzdr

Różnica pomiędzy tymi geniusami a tymi logitechami jest wielka, te logitechy to plastikowe pierdziawki w porównaniu do geniusów.

Wydaje mi się, że przesadzasz. Zgadza się głośniki drewniane wydają lepszy dźwięk od plastiku, ale tak się składa, że miałem okazje słuchać jednych i drugich (genius 5005 i logitech g51) i jakiejś wielkiej róznicy nie usłyszałem. Czy Ty miałeś taką okazj?? Tak jak mówie jakimś wielkim melomanem nie jestem, ale jak różnica w jakości dźwieku była, to była ona nieznaczna, dlatego stwierdzenie, że logitechy to zwykłe ,pierdziwaki" wydaje mi się nie uzasadnione…

Tak, słyszałem te głośniki, podłączone były pod SB Audigy 2, dźwięk na geniusach powalał te logitechy.

Skoro masz także dobrą kartę dźwiękową nie ma co się zastanawiać…

Okey wielkie dzięki za pomoc w takim razie będę musiał załatwić sobie jedne i drugie i porównać u siebi na karcie dźwiekowej, może za pierwszym razie nie wyczułem tej różnicy :D:D Jeszcze raz wielkie dzięki za rady.

A do czego będziesz wykorzystywał głównie te głośniki?

http://www.allegro.pl/item514626910_glo … _fvat.html

tutaj po 400. Bardzo dobre głośniki.