Głośniki do komputera

Hej,
z racji remontu zdecydowałem się wymienić obecne głośniki na coś nowszego i zajmującego o wiele mniej miejsca. Zależy mi również na niskiej cenie.

Dotychczas korzystałem z zestawu 2.1 - Logitech X-230. Z racji tego że z subbufera rzadko korzystałem a zajmuje on sporo miejsca, chciałbym się przerzucić na dwa stojące obok monitora głośniczki. Dużo gram i oglądam filmów, słucham też sporo muzyki na komputerze, więc celuję w miarę dobry dźwięk choć audiofilem nie jestem. Doradzicie coś do ~200, 250 zł ?

Mam od kilku lat - gorąco polecam. :wink: Z tyłu dwa pokrętła do regulacji tonów wysokich i niskich. Dwa wejście na źródła, co dla mnie było bardzo ważne (standardowo podłączony PC + z monitora od konsoli).

Jednak nieco miejsca zajmują. Małe na pewno nie są, ale coś za coś. :wink:

No, trochę zbyt masywne są jak dla mnie. Zastanawiałem się nad Logitechem Z200 ale nie miałem z nimi styczności.

Też nie miałem, ale sądząc po budowie będą to jednak bardziej pierdziawy. :wink:

Miałem jednak styczność z GigaWorksami T20 II - nie brzmią wcale gorzej niż moje Microlaby, mimo że to plastikowy Creative. :joy: O dziwo jakieś tanie są, ledwie w Twój budżet wskakują. :wink:

Edifier R1600TIII - na OLX/allegro szukaj :wink:

Edifiery pasują jak ulał. :joy: Jeden głośnik zajmuje tyle co subwoofer tych Logitechów. :joy:

Zdecydowanie dołożyłbym do tych. W tym budżecie doradzam 2.0 jednak

Kurde, ale ja chciałbym coś mniejszego. Właśnie takich kloców to ja chce się pozbyć!

Mam wrażenie, że tylko ja przeczytałem Twój pierwszy post. :wink:

Do tej ceny co podałeś, nie znajdziesz tak dobrze grających i zgrabnych jak te moje powyższe Creative. :wink: Ręczę osobiście za ich dobrą jakość. Brzmienie sobie też wysterujesz pokrętłami.

A taki Logitechy? Moc 10 W, wymiary (SxWxG) 9x24,2x12,5 cm, regulacja basu, wejście słuchawkowe. Małe, zgrabne, dobry dźwięk.

Już wcześniej @lordjahu o nich wspominał. :slight_smile: Czytałem opinie i przypomniało mi się, że znajomy ma - niby owszem przyzwoite. Jednak no fizycznie po prostu nie mogą się równać z jak choćby wspomnianymi przeze mnie Creativami. :slight_smile: No ale też - ładną stówkę tańsze.

Przyznam się, że sam się nad nimi zastanawiałem, tyle że w wersji Bluetooth - Z207. :wink: Też chętnie bym jednak oszczędził nieco miejsca na biurku kosztem tej jakości dźwięku. I tak jak chcę się nią rozkoszować to wolę słuchawki. :stuck_out_tongue:

A jaki masz biurko, dla mnie są malutkie te Edifiery.

Tyle że mam biurko 180cm x 90cm i monitory powieszone :wink:

…a ja mam 120cm i myślałem, że jest duże. :open_mouth: Mój pokój jest niewiele szerszy od Twojego biurka…

Ja bardzo lubię takie sveny https://www.sferis.pl/glosniki-20-sven-sps-701-sv-013691-p468116, nie zajmują dużo miejsca dosyć dobra moc 40W jak na takie głośniki budżetowe to całkiem spoko są.

Cytat
Już wcześniej @lordjahu o nich wspominał. :slight_smile:

Faktycznie… ślepy jestem :wink:
No tak, coś za coś. Zwłaszcza, że zdecydowanie popieram fragment o miejscu na biurku i słuchawkach, również mam takie podejście ;]