Głośniki do monitora

Witam, można podłączyć do monitora AOC I2375PQU zestaw zewnętrznych głośników ?
Chciałbym uzyskać lepszy dwięk niż ten z wbudowanych głośników. Monitor mam podłączony do laptpa poprzez DisplayPort. Laptop służy głównie do oglądania filmów.
Jakie moglibyście polecić do 150 zł.

Według mnie tak - specyfikacja techniczna mówi że jest tam wyjście audio (Audio Output), chociaż nie ma informacji o Audio input. W teorii powinno być jedno i drugie (można podłączyć do głośników kabel z komputera i korzystać z głośników po kablu audio mini-jack, a nie tylko po HDMI/DP, oraz można puścić dźwięk i obraz po HDMI/DP i podłączyć głośniki do monitora). Swoją drogą czemu po prostu nie podłączysz głośników do laptopa?

Właśnie miałem o to samo pytać czemu poprsotu nie do lapka tylko tak na około do monitora :smiley: W tej cenie cudów nie będzie. Takie creativy https://www.sferis.pl/glosniki-21-creative-51mf0415aa000-p248478 jak na przedział cenowy są w miare ok i ogólnie dobre opinie też zbierają.

Głownie ze względu na to że monitor będzie stał w miejscu a laptop zmienia pozycję i chciałbym uniknąć dodatkowych kabli z głośników. Mam go podłączony poprzez DP/DP.
Dzięki za propozycję. A z używanych znajdę coś lepszego niż Creative T20 ? jeśli znajdę w dobrym stanie zastanawiam się nad opcją używanych głośników.