Głośniki Genius 2.0 czy 2.1 Logitech?

Witam. Mam mały dylemat nie wiem co wybrać, czy głośniki 2.1 czy głośniki 2.0 ogólnie słucham muzy też lubię posłuchać głośno ładny przyjemny czysty bass ładny dźwięk itp… Co będzie lepiej grać. Ogólnie za bardzo nie przepadam za plastikowymi głośnikami :):slight_smile:

  1. http://allegro.pl/item861283679_hit_glo … salon.html

  2. http://allegro.pl/item871253517_najmocn … a_wwa.html

Te Geniusy wyglądają fajnie drewno i maja więcej mocy itp :)… Co polecacie cena tak do 200zł

Brałbym Geniusy.Poza tym przeczytaj sobie ten temat :arrow: jaki-kupic-zestaw-glosniki-subwoofer-t371565.html w miarę świeży i aktualny.

a co byś wybrał :slight_smile: Genius 3000a czy Genius 1800a, Geniusy 3000a mają więcej mocy, sa gdzieś w necie filmiki tych dwóch Głośników Genius ??

Na stronce Geniusa zobaczłem ten model nie źle :slight_smile: http://www.geniusnet.com/geniusOnline/o … let-action

Wielkich zmian poza wyglądem 3000a w stosunku do 1800a nie wniosły.1800 wyglądają trochę “efektowniej”,coś ala logitechy.Ale jak doskonale wiesz,mają grać a nie wyglądać. I postawiłbym jednak na nowszy model,czyli 3000a,te które wypatrzyłeś w pierwszym linku. Hf2000A,że pozwolę się do nich odwołać,grają wyśmienicie i wiem to z własnego doświadczenia,więc podejrzewam że 3000a będą jeszcze lepsze :slight_smile: Filmików nie widziałem.

ale po co taka moc bez subwoofera?

lepiej weź geniusy 2.1 :wink: mam logitechy x-230, są ok ale… za słaby subwoofer trochę i satelitki po 50% już zniekształcają delikatnie dźwięk… no ale to tylko głośniczki komputerowe a nie kolumny z amplitunerem :stuck_out_tongue:

myślę żeby sprzedać mamie moje logitechy i kupić sobie właśnie te geniusy :stuck_out_tongue:

EDIT:

btw. wiecie gdzie można je dostać poniżej 200zł? :stuck_out_tongue: choć nie wiem czy 40w sub mnie zadowoli :confused: (na używane logitechy z-2300 mnie nie stać choć są bardzo fajne :stuck_out_tongue: )

Cyba91 czyli brać Geniusy 2.0 3000A

klopas ale głośniki Logitech x230 mają moc 36 RMS, a Geniusy 3000A 2.0 mają 80 RMS czyli Geniusy muszą lepiej zagrać no i drewno :slight_smile:

Wyczytałem gdzieś na forum że Geniusy 3000A dobrą opinie mająi dobrze ładnie grają Bass naturalny itp :slight_smile: (ważna uwaga - głośniki muszą się wygrzać, trwa to około tygodnia, więc nie można się zrażać, jeżeli na początku głośniki odrobinę zniekształcą, bądź “wyostrzą” dźwięk! to normalna sprawa, w trakcie użytkowania, z godziny na godzinę, dźwięk się “stabilizuje”, jest coraz lepiej.)

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=89297

Te głośniki grają lepiej jak nie jedne zestawy 5.1 z subwooferem.

A co do wygrzania to może i prawda.Ja osobiście jakichś tam problemów ze swoimi nie miałem i wszystko ładnie grało od początku.Chociaż może później było lepiej,hmm…

Cyba91 a możesz jakiś filmik zrobić na yutubie ze swoimi głośnikami…

Chyba będę brał Geniusy 3000A nie źle graja :slight_smile:

no i co?

bez subwoofera nie ma basu, który przechodzi przez całe ciało i przez wszystkie mury :smiley:

aha i wszystkie markowe zestawy grają lepiej niż 5.1 od manty czy mediona :smiley:

klopas plastika to ja nie chcę :slight_smile: serio słyszałem te Logi x230 marnie grają ten plastik sub za słaby

http://www.youtube.com/watch?v=Ysqr7oa2 … re=related

tu masz głośniki Gienki zjedzą te twoje logi x230

jak chcesz mieć bas to tylko zestaw stereo

sub jest ok jak jest 50%… powyżej już się nie zgłaśnia, tylko satelitki…

ale to jest plastik powyżej 50% to już tylko sam plastik słychać

a masz pewność że te całe geniusy są z drewna? raczej z jakiejś sklejki (tak jak sub w x-230) bo porządnego drewna w zestawach poniżej 200zł na pewno się nie znajdzie… a to że powyżej 50% nie wychodzi dźwięk tylko hałas to jest tak w niemalże każdym (jak nie w każdym) zestawie do komputera…

żeby niskie tony nie były przesadzone trzeba przyciszyć subwoofer do połowy :expressionless:

eee… i co ja mam zobaczyć na tym filmiku, że latają membrany w 80w głośnikach o sporym rozmiarze? dziwne żeby nie latały…

nie odczuję nic z filmiku, jak one naprawdę brzmią itd.

ogólnie nigdy bym ich nie kupił :stuck_out_tongue: wole plastikowe x-230 z subem niż geniusy ze sklejki bez suba :stuck_out_tongue:

kino domowe też byś kupił w plastiku gratuluje. Ja wolę coś w drewnie, te x230 to kiepsko grają dźwięk wydobywający się z plastiku :slight_smile:

Nie wiem co za ogólna mania posiadania subwofera w celu dobrej jakości dźwięków niskich ??

Owszem jest to dobre rozwiązanie, ale nie jedyne. Dobre dwie kolumny w solidnej ciężkiej obudowie z bass reflexem też zrobią dobrą robotę. A subwofer w obudowie za tworzywa sztucznego przyniesie więcej szkody jak efektu, bo jak będzie drgać i obudowa zacznie wpadać w rezonans to efekt będzie wprost koszmarny.

akurat w x-230 sub jest ze sklejki, satelitki są w plastiku

klopas nie chcę się tutaj kłócić itp :slight_smile: tylko powiedzieć ze lepszy głos jakość itp lepsza jakość jest właśnie z drewna, w logitech x230 tak są te niskie tony ale nie ma średnich ton i wysokich, słabe są te satelitki :slight_smile: no i jeszcze ten plastik :slight_smile:

Miałem głośniki Genius 5005 i coś na temat dźwięku z drewna i z plastików mogę powiedzieć, różnica jest kolosalna :slight_smile:

dźwięk wydobywający się z plastiku to słychać gołym uchem :):):slight_smile: a dźwięk z drewna

właśnie dzisiaj jadę po te Gienki dzisiaj w kilku sklepach w łodzi nie ma tych głośników ale znalazłem jeden jedyny sklep które je mają cena koło 195 zł :slight_smile: :slight_smile: 3000A 2.0

ja częściej słucham muzy głośno, mało gram a jak gram to tylko w PESA 10 tam mi są nie potrzebne głośniki 5.1 a jak filmy oglądam to i de na kino domowe w drugim pokoju :slight_smile:

A tak pozatym to te Logitech x-230 to mocy mają 32 RMS a te gienki 80 RMS to różnica musi być odczówalna :slight_smile: w jakości itp

mam Genius Sp-Hf2000X i porównywałem je do creative t3100 2.1. Geniusy grają dużo lepiej i jest znacznie lepszy kontrast międzi instrumentami jak się słucha muzyki, wszystko wyłapiesz, a w creativach się wszystko ze sobą zlewa.

Tomek8 dobrze mówisz a co wymagać od plastika :):slight_smile: Tomek8 mozesz jakis filmik nagrać jak od biore moje to się podziele :slight_smile:

Wiesz nakręce film aparatem ale różnic nie wyłapiesz w takiej jakości miedzy tymi geniusami a głośniczkami za 40zl. Co mam ci pokazać w tym filmiku?