Głośniki i mikrofon działają tylko pod jednym wejściem

Witam otóż zwracam się do was z prośbą o pomoc , od niedawna występuje u mnie problem z wejściem na głośniki. Problem polega na tym iż podłączając głośniki lub słuchawki do wejścia przeznaczonego na nie (zielone) komputer ich nie wykrywa przez co nie mogę z nich korzystać , natomiast gdy podłącze głośniki (tak , głośniki) do wejścia na mikrofon komputer je wykrywa i wszystko działa (to samo ze słuchawkami) lecz gdy chce podłączyć mikrofon pod wejście zielone on nie działa (nic dziwnego ale tak pisze gdyby ktoś pytał czy już to próbowałem) natomiast pod czerwone działa. Krótko mówiąc pod jedno wejście (czerwone) działa mikrofon i głośniki oraz słuchawki ale problem polega na tym że naraz nie mogę mieć podłączony mikrofon i słuchawki lub mikrofon i głośniki w tym samym czasie. Posiadam słuchawki z mikrofonem. Proszę o waszą pomoc gdyż pierwszy raz spotykam się z czymś takim a człowiek uczy się przez całe życie.

PS. Przepraszam jeśli to zły dział proszę o ocenienie moderatora i o wyrozumiałość z jego strony gdyż naprawdę jestem zrozpaczony i poszukuje dowolnej pomocy.

PS 2. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie do odpowiedniego

Pozdrawiam Helsner.

Mikrofon podłączasz pod wejście różowe a słuchawki pod zielone.

Oprócz tego mogło coś się przestawić w opcjach sterowników do karty dźwiękowej.

Jaki masz system bit. płytę główną oraz kartę dźwiękową ?

Przecież napisałem dokładnie że próbowałem tak podłączyć lecz zielone wejście nie działa (proszę o czytanie ze zrozumieniem). Sterowniki są najnowsze, zaktualizowane. 32-bitowy , płyta Asus A7V8X (komp stary 8 lat) , VIA AC’97 Enhanced Audio Controller PCI

Trochę dziwnie z tymi kolorami ale niech i tak będzi.

Jeśli to nie jest dla Ciebie problem to głośniki podłącz z tył kompa a słuchawki z mikrofonem do przedniego panelu gdzie jest wejście na słuchawki i mikrofon.

Nie wiem które wejście tobie nie działają,ale jeśli np. nie działają przednie to:

-restart pc i w trakcie uruchamiania klawisz DELETE wejdź do biosu

  • znajdź ustawienia ADVANCED, i w nich wyszukaj w opcjach South bridge configuration następnie Front panel support type,

Domyślnie jest ustawione HD Audio zmień na AC97 ZAPISZ ZMIANY i wyjdź z biosu system się odpali.

Teraz powinno działać zarówno z tylnego jak i przedniego panelu a jeśli korzystasz z słuchawek to głośniki wyciszysz lub wyłączysz i odwrotnie.

Witam

Mam podobny problem otóż Mikrofon i Słuchawki dzialają tylko pod wejściem na mikrofon sam niewiem czemu tak się dzieję

Asus A7V8X-X to moja płyta główna używam sterowników audio

VIA AC’97 Enhanced Audio Controller PCI

Bardzo proszę o pomoc!!

Pozdrawiam